توزیع چادرهای با استاندارد بین المللی در منطقه ها زلزله زده اندیکا

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران/خوزستان رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اسکان موقت و دائم جزو وظایف جمعیت هلال احمر نیست، گفت: چادرهای توزیع شده در منطقه ها زلزله زده اندیکا دارای استانداردهای بین المللی هستند و در همه حوادث کشور نیز از این نوع چادرها توزیع می گردد.

توزیع چادرهای با استاندارد بین المللی در منطقه ها زلزله زده اندیکا

مهدی ولی پور در حاشیه بازدید از منطقه ها زلزله زده اندیکا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فرایند ارزیابی، امدادرسانی، اسکان اضطراری، تغذیه اضطراری و... خوب ارزیابی می گردد؛ در 48 ساعت اول پس از حادثه انتها عملیات امداد و نجات را اعلام کردیم.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: بر اساس ارزیابی ها، 980 خانوار آسیب دیده واجد شرایط دریافت خدمات امدادی جمعیت هلال احمر شناسایی شدند و به همه این جمعیت، خدمات ارائه شد. حتی به بیش از 980 خانوار آسیب دیده از زلزله، یاری هایی ارائه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بر اساس آمارها یک هزار و 200 چادر امدادی توزیع شده است که بیش از احتیاج آسیب دیدگان اصلی زلزله است.

ولی پور اضافه کرد: علاوه بر این با توجه به محرومیت منطقه و در راستای وظایف انسان محبت آمیز جمعیت هلال احمر، یاری های حمایتی خیرین و داوطلبان نیز در حال اجرا است. بر اساس برنامه ریزی که مسئولان استان خوزستان انجام می دهند، این یاری ها به دست آسیب دیدگان زلزله خواهد رسید.

وی بیان نمود: دست مدیران هلال احمر در استان خوزستان باز گذاشته شده تا بر اساس ارزیابی های بنیاد مسکن، خانوارهایی که بالای 30 درصد آسیب دیده اند نیز بتوانند از خدمات جمعیت بهره مند شوند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: وظیفه جمعیت هلال احمر بر اساس قانون، اسکان اضطراری است و نه اسکان موقت که باید در زمان حوادث به این وظیفه عمل کند؛ در این راستا یک سری تجهیزات و امکانات بر اساس استانداردهای تعریف شده بین المللی در اختیار آسیب دیدگان زلزله اندیکا قرار داده شد.

ولی پور گفت: یکی از این تجهیزات، چادر امدادی است که قطع به یقین از استانداردهای بین المللی برخوردار است. جنس این چادرها برزنت و ضد آب است و در برابر سرما نیز تا دمای قابل قبولی مقاوم است.

وی اضافه کرد: در همه حوادث و سوانحی که در کشور رخ می دهد این چادرها به صورت یکسان توزیع می گردد؛ این چادرها به تبعیت از تصمیمات کلان مدیریت بحران خوزستان، میان آسیب دیدگان زلزله اندیکا توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: روش درست این است که یک اردوگاه ایجاد و آسیب دیدگان، اسکان اضطراری داده شوند؛ اسکان اضطراری برای حداکثر یک ماه طراحی شده است.

ولی پور با بیان اینکه اسکان موقت و دائم جزو وظایف جمعیت هلال احمر نیست، گفت: با این حال، ما در خدمت مردم خونگرم و قانع اندیکا هستیم و هلال احمر همچنان در کنار مردم این منطقه ها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1662

به "توزیع چادرهای با استاندارد بین المللی در منطقه ها زلزله زده اندیکا" امتیاز دهید

2 کاربر به "توزیع چادرهای با استاندارد بین المللی در منطقه ها زلزله زده اندیکا" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع چادرهای با استاندارد بین المللی در منطقه ها زلزله زده اندیکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید