تعداد مدرسین دانشگاه علمی کاربردی به 35 هزار نفر کاهش یافت

به گزارش فروش برتر، رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: در جهت ساماندهی تعداد مدرسین مراکز علمی کاربردی تعداد مدرسین را از 92 هزار نفر به 35 هزار نفر کاهش داده ایم.

تعداد مدرسین دانشگاه علمی کاربردی به 35 هزار نفر کاهش یافت

محمد حسین امید، رئیس دانشگاه علمی کاربردی در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه فروش برتر، توجه به مهارت آموزی دانشجویان در مراکز علمی کاربردی کشور، از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ گفت: طبق آخرین آمار ارائه شده بیش از 70 درصد دانش آموختگان مراکز علمی کاربردی کشور مشغول به کار هستند از این میزان 38 درصد در رشته های خود و 60 درصد در رشته های دیگر شاغل شده اند. قصد داریم این میزان را افزایش داده و به 100 درصد برسانیم.

امید ادامه داد: در حال حاضر حدود 750 تا 800 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کابردی فعال است، برای تخصصی شدن دانشگاه به تعریف خوشه شغلی در مراکز آموزش پرداخته ایم. این فرایند موجب می گردد تا در هر خوشه شغلی متخصص تربیت گردد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه رشته های که طی دو سال اخیر هیچ متقاضی نداشته اند برای سال 99 حذف خواهند شد؛ توضیح داد: در راستای کیفی سازی مدرسین دانشگاه علمی کاربردی نیز فعالیت هایی صورت گرفته است، به طوری که تا چند سال پیش حدود 92 هزار مدرس در سطح مراکز علمی کاربردی کشور تدریس می کردند، اما اکنون با توجه به ساماندهی های صورت گرفته این میزان را به 35 هزار مدرس رسانده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 574

به "تعداد مدرسین دانشگاه علمی کاربردی به 35 هزار نفر کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مدرسین دانشگاه علمی کاربردی به 35 هزار نفر کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید