آموزش حضوری در مدارس و باید ها و نباید ها برای معلمان و والدین

به گزارش فروش برتر، یک مشاور تحصیلی گفت: به علت شرایط 2 سال گذشته و آموزش غیر حضوری با مشکلاتی رو به رو خواهیم شد که باید آمادگی لازم برای مواجهه با دانش آموزان را کسب کنیم.

آموزش حضوری در مدارس و باید ها و نباید ها برای معلمان و والدین

شروین مسیح گفت: در دوره ابتدایی، دبیران این مقطع خصوصا در پایه اول دبستان کار بسیار سختی را پیش رو دارند. نشستن دانش آموزان در کلاس های خود، طرز ارتباط برقرار کردن با آن ها، آموزش مسائل ادبی و پرورشی و مسائل درسی از دغدغه های معلمان است که باید به برترین نحو بچه ها را برای روبروه با آن ها آماده نمایند.

او گفت: متاسفانه اکنون این مشکل به سال سوم و یا حتی چهارم ابتدایی کشیده شده است. معلمان این 2 مقطع حتما با مواردی برخورد خواهند کرد. دانش آموزی که 2 سال مدرسه نرفته است و اکنون باید برای سال سوم و یا چهارم تحصیلی خود به مدرسه بیاید، آن هم برای اولین بار؛ مواردی را در مورد تربیت و قوانین مدرسه نمی داند. شاید از لحاظ درسی آمادگی های لازم را داشته باشد، اما از لحاظ اجتماعی و قرار گرفتن در کلاس با مسائلی روبرو می گردد.

او گفت: به مرور زمان این مسئله رفع می گردد. امیدواریم در سال های آینده دانش آموزانی را نداشته باشیم که سر کلاس ها حاضر نبوده اند. اما در حال حاضر به خاطر شرایط 2 سال گذشته با مسائلی روبرو خواهیم شد و باید برای این موضوع آمادگی لازم را که نیازمند صبر، حوصله و استقامت برای روبروه با دانش آموزان است را داشته باشیم.

او اضافه نمود: اولیای گرامی صبر نمایند تا آن جایی که می توانند آموزش های ابتدایی را با بچه ها خود تمرین نمایند و به آن ها صبر و آداب را آموزش دهند تا در کلاس درس با مسائل کمتری روبرو شوند. قطعا می دانیم مسائل اجتماعی برای دانش آموزان بسیار فرق دارد. یعنی دانش آموزانی که در مهد های کودک هستند و یا کسی که در کلاس اول ابتدایی حضور دارد، ارتباط آن ها با هم دوره و هم کلاس خود بسیار با پدر و مادر و خانواده خود فرق دارد. بنابراین باید اولیاء نیز کوشش نمایند و این روابط با همسالان در محل تحصیل را به بچه ها خود آموزش دهند.

خبرنگاران علمی پزشکی آموزش و پرورش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مهر 1401 بروزرسانی: 15 مهر 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1923

به "آموزش حضوری در مدارس و باید ها و نباید ها برای معلمان و والدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش حضوری در مدارس و باید ها و نباید ها برای معلمان و والدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید