بقایای گور 6800 ساله فردی از دوران نوسنگی در آلمان کشف شد

به گزارش فروش برتر، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، بقایای گور 6800 ساله فردی از دوران نوسنگی در آلمان کشف شد.

بقایای گور 6800 ساله فردی از دوران نوسنگی در آلمان کشف شد

باستان شناسانی که در جنوب آلمان مشغول کاوش بودند، اعلام کردند بقایای گور فردی را کشف نموده اند که 6800 ساله قبل به همراه حجم قابل توجهی از مواد غذایی و اشیاء از جمله یک دندان گراز دفن شده است.

لایوساینس درباره این یافته تازه نوشت، گور این فرد دوران نوسنگی میانه در شهر ایشندورف واقع در بایرن کشف شده است.

در گور این شخص علاوه بر غذا و نوشیدنی برای زندگی پس از مرگ، رنگ برای نقاشی کردن بدن، یک تبر سنگی و یک دندان گراز که به دو نیم تقسیم شده، دفن شده است.

با توجه به کیفیت اشیائی که به همراه این فرد دفن شده است، میتوان نتیجه گرفت که متوفی به طبقه بالای جامعه تعلق داشته یا احتمالا فردی ریش سفید یا رئیس قبیله بوده است و به همین خاطر باستان شناسان به او لقب شهردار را داده اند.

هنوز سن فرد در زمان مرگ، دلیل مرگ او و حتی مؤنث یا مذکر بودن متوفی تعیین نشده است.

به گفته باستان شناسان، کشف بقایای انسان در گوری متعلق به این مقطع از تاریخ و در چنین موقعیت جغرافیایی به ندرت اتفاق می افتد؛ چرا که اسکلت های نوسنگی بسیار کمی تا به امروز به جای مانده اند. بعلاوه یافته ها نشان می دهد فرد متوفی از موقعیت خاصی برخوردار بوده است و به عنوان یک فرد مسن احتمالا موقعیت و ثروت را به جای اینکه به ارث برده باشد، شخصا بدست آورده است.

به گفته فلورین ایبل یک باستان شناس، دو تکه دندان گراز احتمالا دو بخش از ظرف نگهدارنده یک تیغه سنگ چخماقی و ابزارهای مخصوص ایجاد آتش بوده است که در حقیقت نمادی از موقعیت اجتماعی بوده اند؛ چرا که شکار گراز وحشی در آن موقع کار خطرناکی محسوب میشد.

این فرد در حالی دفن شده است که چندین ظرف در کنار سرش قرار داده شده بودند اما هنوز تعیین نیست درون این ظرف ها چه موادی قرار داده شده بود.

بعلاوه یک ظرف مخصوص نوشیدنی در مقابل چهره اسکلت قرار داده شده است. علاوه بر این چند تیغه سنگی نیز در گور کشف شد.

آنالیز این اسکلت از سوی باستان شناسان همچنان ادامه دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 خرداد 1403 بروزرسانی: 5 خرداد 1403 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 2082

به "بقایای گور 6800 ساله فردی از دوران نوسنگی در آلمان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بقایای گور 6800 ساله فردی از دوران نوسنگی در آلمان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید