احداث 15 هزار واحد مسکونی پس از زلزله سال 83 در زرند

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران:پس از گذشت 9 سال از زلزله ویرانگر 4 اسفند سال 83 زرند، مردم این شهرستان هم اکنون با دریافت تسهیلات بلاعوض دولتی در بیش از 15 هزار واحد مسکونی مقاوم و مستحکم با آسودگی خاطر زندگی می نمایند.

احداث 15 هزار واحد مسکونی پس از زلزله سال 83 در زرند

جهت دریافت خدمات ویلای مدرن کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش فروش برتر از زرند،نه سال از زلزله ویرانگر شهرستان زرند می گذرد اما آنچه بعد از زلزله 4 اسفند سال 83 در روستاهای زلزله زده این شهرستان به چشم می خورد، آبادانی و تولد دوباره در این روستاها است.

مردم شهرستان زرند که تا قبل از زلزله در منازلی غیرمقاوم و یا از سنگ و چوب زندگی می کردند، اکنون در منازلی مستحکم و مقاوم سرمای زمستان را به گرمی سپری می نمایند.

جواد مهدوی یکی از ساکنین روستای زرند در گفت وگو با خبرنگار فروش برتر در زرند، اظهارکرد: در زلزله سال 83 منزل مسکونی ام به کلی ویران شد اما خوشبختانه با مساعدت مسئولان هم اکنون در منزلی مقاوم و مستحکم و با خاطری آسوده زندگی می کنم .

ساخت خانه های محکم با اعتبارات دولتی

زهرا مومنی یکی دیگر از شهروندان نیز گفت: خدا را شکر که هم اکنون در یک خانه امن و محکم زندگی می کنیم و با اختصاص وام و همکاری خودمان خانه ای محکم ساخته و به راحتی در آن زندگی می کنیم .

علی حسینی نژاد یکی از روستانشینان شهرستان زرندهم اضافه نمود: قبل از زلزله در خانه ای خشت و گلی زندگی می کردیم که در زلزله سال 83 با خاک یکسان شد اما خوشبختانه در حال حاضر با اعتبارات دولتی و دریافت وام خانه ای محکم و خوب داریم.

اما با این وجود هنوز بعضی از مردم این مناطق زلزله زده به سبب تحقق نیافتن بعضی از وعده ها با مسائلی نیز روبرو هستند.

وجود تیرهای برق در وسط معابر

حسین جعفر زاده یکی از شهروندان زرندی با اشاره به وجود بعضی مسائل ،اظهارکرد: بعد از زلزله خدمات خوبی در این شهرستان اجرا شده و بسیاری از واحدهای مسکونی باز سازی شده است، اما هنوز تیرهای برق در وسط معابر قرار دارند و موجب سد معبر شده اند.

وی اضافه نمود: ضرورت دارد مسئولان نسبت به برطرف سد معبر و جلوگیری از حوادث چاره اندیشی نمایند .

حمید الهیار زاده یکی دیگر از شهروندان نیز گفت: من خودم مدتی قبل شاهد برخورد موتور سواری با تیر برق بودم و خوشبختانه جان سالم بدر برد .

وی گفت: باید حتما حوادث مرگبار روی دهد تا مسئولان به فکر جابجائی تیرهای برق باشند.

عدم تکمیل زیرساخت های شهرک های جدید

رسول مومنی یکی دیگر از شهروندان زرندی هم توضیح داد:شهرک های جدید احداثی بعد از زلزله زیر ساخت هایشان تکمیل نشده است و می طلبد مسئولان در این باره چاره اندیشی نمایند.

بازسازی بیش از 15 هزار واحد مسکونی در زرند

فرماندار زرند در گفت وگو با خبرنگار فروش برتر در زرند با گرامی داشت یاد و خاطره جان باختگان زلزله سال 83،اظهارکرد: خوشبختانه باز سازی خوبی در این شهرستان اجرا شده به طوری که هم اینک بیش از 15 هزار واحد مسکونی در این شهرستان بازسازی شده است و مردم مناطق زلزله زرده شهرستان زرند در منازل مقاوم زندگی می نمایند.

حبیب الله خنجری اضافه نمود: از افرادی که در منازل غیر مقاوم زندگی می نمایند درخواست می گردد با مراجعه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زرند از تسهیلات بانکی برای بازسازی و مقاوم سازی منازل خود بهرمند شوند .

نوسازی 59 مدرسه در زرند

فرماندار زرند با تاکید بر اینکه علاوه بر بازسازی واحدهای مسکونی،با هزینه 30 میلیارد تومان 59 مدرسه در این شهرستان بازسازی و نوسازی شده است،گفت:در حال حاضر حدود شش هزار دانش آموز در فضای امن به تحصیلات خود ادامه می دهند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 680

به "احداث 15 هزار واحد مسکونی پس از زلزله سال 83 در زرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 15 هزار واحد مسکونی پس از زلزله سال 83 در زرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید