آیا می دانستید هایی که نمی دانستید! (1)

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران: در این مطلب با دانستنی های جالبی آشنا می شوید که احتمالا نمی دانستید.

آیا می دانستید هایی که نمی دانستید! (1)

آیا می دانستید هر حشره میزبان 10 گونه باکتری است؟

حدود دو میلیارد گونه مختلف روی زمین وجود دارد که 6.8 میلیون از آن ها حشرات هستند. در هر کدام از این حشرات، 10 نوع باکتری زندگی می نماید.

آیا می دانستید زمانی حلقه نامزدی مردانه وجود داشت؟

گاهی نقشه های تبلیغاتی باعث می گردد مردم کار های عجیبی انجام دهند، از جمله عوض شدن فرهنگ نامزدی. حتما می دانید که معمولا مردان حلقه می خرند و از زنان خواستگاری می نمایند. اما در سال 1926 جواهرسازان برای فروش حلقه نامزدی مردانه تبلیغات می کردند.

آیا می دانستید هوش مصنوعی در آینده می تواند جایگزین 40درصد از مشاغل انسانی گردد؟

حدود 20 سال دیگر هوش مصنوعی جایگزین 40درصد از مشاغل انسانی خواهد شد و ربات ها بسیاری از کار ها را انجام خواهند داد. احتمالا رانندگان بیشتر از همه تحت تاثیر قرار بگیرند.

آیا می دانستید 8 درصد از آب بدن در پرواز از دست می رود؟

بدن ما بدون آب نمی تواند هیچ کاری انجام دهد. در پرواز با هواپیما 8درصد از آب بدن از دست می رود، چون رطوبت موجود در محیط کنترل شده 10 تا 15درصد است.

آیا می دانستید بدن پوست می اندازد؟

پوست فعلی بدن شما تا یک ماه دیگر می ریزد، 30 تا 40هزار از سلول های پوستی ما در هر روز می ریزد. در واقع، همین حالا که این جمله را می خوانید بیش از 100 سلول پوست شما ریخت. اما به همان سرعت هم دوباره فراوری می گردد. لایه برداری منظم دو بار در هفته به خلاص شدن از سلول های مرده و ایجاد لایه تازه یاری می نماید.

آیا می دانستید به جای آسپیرین می توانید از پوست درخت بید برای کاهش درد بهره ببرید؟

راز تسکین درد ممکن است در حیاط خانه تان باشد. قرن ها به جای آسپیرین از پوست درخت بید استفاده می شده است. سالیسیل، ماده فعال در پوست درخت، به سالیسیلیک اسید تبدیل می گردد و نسبت به آسپیرین برای معده بهتر است.

آیا می دانستید طول بلندترین گردن انسان بیش از 19سانتیمتر است؟

طولانی ترین گردن انسان 19.5 سانتیمتر، یعنی دو برابر طول گردن یک انسان معمولی است و متعلق به زنی از قبیله پادائونگ در ارتفاعات شمال غربی تایلند است. به عنوان یک اقدام فرهنگی، از 5 تا 9 سالگی حلقه های برنجی سنگینی دور گردن زنان بسته می گردد و هرچه سنشان بیشتر می گردد، تعداد حلقه ها هم بیشتر می گردد.

آیا می دانستید اولین مستند صحنه سازی شده بوده؟

آنچه به عنوان اولین فیلم مستند، نانوک شمالی می شناسیم واقعی نیست. بیشتر این مستند، نمایش است از جمله بازیگران و محیط اطراف آن.

آیا می دانستید بیشترین مدت نگه داشتن نفس زیر آب 24:03 دقیقه بوده است؟

در سال 2016، غواص آزاد حرفه ای الکیس سگورا وندرل (Aleix Segura Vendrell) رکورد دنیای نگه داشتن نفس زیر آب را با 24:03 دقیقه شکست.

آیا می دانستید یک رمان 50هزار کلمه ای بدون حرف E وجود دارد؟

گدسبی یک واج اُفتان یا رمانی است بدون حرف E نوشته شده است. ارنست وینسنت رایت این کتاب را در سال 1939 نوشته است.

آیا می دانستید قبل از سال 1920، بعضی والدین بچه ها را با پست ارسال می کردند؟

چون پست ارزان تر از بلیت قطار بود، بعضی والدین این روش را انتخاب می کردند.

می دانستید بدون لباس فضایی هم می توانید در فضا زنده بمانید؟

البته فقط برای 15 ثانیه! بعد از 15 ثانیه انسان هوشیاری خود را به دلیل نرسیدن اکسیژن به مغز از دست می دهد. در سال 1965، یک تکنسین داخل یک محفظه خلا نهاده شد و به طور اتفاقی فشار گاز داخل لباس تخلیه شد. او بعد از 12 تا 15 ثانیه بیهوش شد، اما در ثانیه 27 فضار لباسش دوباره تنظیم شد. این مرد به یاد می آورد که رطوبت زبانش آغاز به جوشیدن نموده و تا چهار روز بعد از این حادثه حس چشایی خود را از دست داده است.

آیا می دانستید ویروس کامپیوتری Stuxnet باعث آسیب فیزیکی می گردد؟

Stuxnet یکی از بدترین ویروس های کامپیوتری است که می تواند از قلمروی دیجیتال فرار کند و باعث آسیب فیزیکی تجهیزات کامپیوتری گردد. همچنین می تواند قفل های کامپیوتری زندان ها را باز کند.

می دانستید ویروس ها زنده نیستند؟

ویروس ها زنده نیستند، آن ها بی جان هستند و سلول ندارند. یعنی نمی توانند غذا را به انرژی تبدیل نمایند و بدون میزبان، فقط بسته های بی جان موادشیمیایی هستند.

می دانستید لاکپشت ها چتردریایی می خورند؟

چترهای دریایی ظاهرا یک میان وعده نسبتا مغذی برای لاکپشت های دریایی سبز هستند. اما لاکپشت های دریایی سبز با افزایش سن گیاهخوارتر می شوند و دیگر آن ها را نمی خورند.

آیا می دانید چرا پا ها در آب چروک می شوند؟

بعد از حدود 5 دقیقه ماندن در آب، متوجه چروک های ریزی روی دست ها و پا ها می شوید. چرا؟ محققان حدس می زنند که این روش بیولوژیک بدن برای چسبیدن در شرایط لغزنده است. آن ها دریافتند که پوست انسان شبیه به سیستم زهکشی رودخانه چروک می گردد.

می دانستید بز های کوهی از خانواده بز ها نیستند؟

بز های کوهی از خانواده بز نیستند، بلکه از خانواده بزگوزن ها هستند. این موجودات جالب می توانند 3.6 متر در یک پرش بپرند.

می دانستید بازی گو یا وی چی قدیمی ترین بازی دنیا است؟

این بازی ظاهرا ساده، اما پیچیده، قدیمی ترین بازی استراتژی دنیا است که هنوز بازی می گردد. این بازی از چین و حدود 2500 تا 4هزار سال پیش ریشه می گیرد.

می دانستید رودخانه می سی سی پی الهام بخش یک نقاشی بوده است؟

رودخانه می سی سی پی الهام بخش یکی از طولانی ترین نقاشی های دنیا بوده است. نقاشی پانورامای می سی سی پی، توسط هنرمند آمریکایی قرن نوزدهمی، جان بنوارد کشیده شده و 365 متر طول داشته است. متاسفانه بعد از مرگ بنوارد، پانورامای مشهورش برای پرده تئاتر بریده شد.

آیا می دانستید دو میلیون کودک گیاهخوار هستند؟

گیاهخوار شدن کودک به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از آن ها تمایلات والدینشان در آشپزی است. دو میلیون کودک 8 تا 18 ساله در دنیا گیاهخوار هستند.

می دانستید که یک چهارم آمریکایی ها فکر می نمایند خورشید دور زمین می چرخد؟

در یک نظرسنجی از 2200 آمریکایی در سال 2002 معین شد که از هر 4 نفر آمریکایی یک نفر فکر می نماید که خورشید دور زمین می چرخد!

منبع: rd

منبع: برترین ها
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 102

به "آیا می دانستید هایی که نمی دانستید! (1)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می دانستید هایی که نمی دانستید! (1)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید