آزمایش انسانی واکسن نانوذره ای ضدکرونا در سنگاپور انجام می گردد

به گزارش فروش برتر، واکسن ضدکرونا حاوی mRNA که درون یک نانوذره محافظت شده، قرار است در کشور سنگاپور مورد آزمایش قرار گیرد. آزمون های صورت گرفته روی حیوانات امیدوارکننده بوده است.

آزمایش انسانی واکسن نانوذره ای ضدکرونا در سنگاپور انجام می گردد

به گزارش گروه فناوری فروش برتر، شرکت ارکتوروس تراپیوتیکس (Arcturus Therapeutics) پیروز به دریافت مجوز از سازمان علوم بهداشت برای ارزیابی واکسن کووید 19 موسوم به LUNAR-COV 19 شد. قرار است کارآزمایی فاز اول و دوم روی این واکسن انجام گردد.

شرکت ارکتوروس با همکاری دانشگاه دوک سنگاپور برای توسعه این واکسن از فناوری STARR شرکت ارکتوروس استفاده نموده و آن را با پلتفورم دانشگاه دوک ترکیب کند. قرار است این فناوری برای غربالگری سریع در بخش ایمنی و اثربخشی مورد استفاده قرار گیرد.

فناوری STARR از خودتکثیری mRNA بهره مند است که با فناوری LUNAR ترکیب شده است، فناوری که در واقع یک نوع نانوذرات برای رهایش مولکول های mRNA است.

در مطالعات حیوانی، این واکسن قادر به ایجاد ایمنی هومورال و سلولی در دوز های کم بوده است. شرکت ارکتوروس نشان داده است که این واکسن با دوز 2 میکروگرم می تواند مقاومت در برابر ویروس کرونا ایجاد کند.

یافته های بالینی اخیر نشان داده است که آنتی بادی خنثی نماینده ویروس در پاسخ به یک بار تزریق، تقریبا 50 روز در سطح بالایی در بدن باقی می ماند.

گفته می گردد که افزایش سطح آنتی بادی به دلیل تکثیر mRNA در واکسن است. اوی انگ ایونگ معاون برنامه یبماری های عفونی در حال ظهور دانشگاه دوک می گوید: مطالعات بالینی روی این واکسن بسیار امیدوار نماینده است. از جمله این احتمال که یک دوز از این واکسن ممکن است برای تحریک پاسخ ایمنی قوی و بادوام بدن در برابر ویروس کرونا کافی باشد.

وی می افزاید: ما بسیار مشتاق هستیم که نخستین آزمایش بالینی روی انسان را در سنگاپور شروع کنیم و این واکسن را در راستا تجاری سازی و ورود به بازار پیش ببریم.

شرکاء این پروژه قصد دارند تا اولین مرحله آزمون بالینی را روی 108 بزرگسال سالم آزمایش نمایند. پیگیری برای مشخص میزان ایمنی و سطح تحمل در برابر این واکسن و همچنین مشخص میزان و مدت زمان پاسخ ایمنی بدن از جمله مسائلی است که در این آزمون انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 920

به "آزمایش انسانی واکسن نانوذره ای ضدکرونا در سنگاپور انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش انسانی واکسن نانوذره ای ضدکرونا در سنگاپور انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید