کدام کشورها به قطعنامه شورای حکام علیه ایران رای مثبت یا ممتنع دادند؟ ، لیست کشورها

به گزارش فروش برتر، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، اکوادور، مصر، استونی، فرانسه، آلمان، غنا، یونان، مجارستان، ایتالیا، ژاپن، کویت، مراکش، نیجریه، نروژ، پاناما، عربستان سعودی، سوئد، انگلیس، آمریکا، اروگوئه و آرژانتین به قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی به شورای حکام رای مثبت دادند.

کدام کشورها به قطعنامه شورای حکام علیه ایران رای مثبت یا ممتنع دادند؟ ، لیست کشورها

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز آدینه 30 خرداد ماه اولین قطعنامه ضد ایرانی پیشنهاد شده از سوی تروئیکای اروپایی از سال 2012 را به بهانه عدم همکاری تهران با تحقیقات آژانس، تصویب کرد.

این قطعنامه پیشنهادی با 25 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع تصویب شده است.

  • تصویب اولین قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام بعد از 8 سال

25 کشوری که به این قطعنامه رای مثبت دادند شامل استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، اکوادور، مصر، استونی، فرانسه، آلمان، غنا، یونان، مجارستان، ایتالیا، ژاپن، کویت، مراکش، نیجریه، نروژ، پاناما، عربستان سعودی، سوئد، انگلیس، آمریکا، اروگوئه و آرژانتین هستند.

روسیه و چین نیز به این قطعنامه رای منفی دادند.

براساس این گزارش، کشورهای آذربایجان، هند، مغولستان، نیجر، پاکستان، آفریقای جنوبی و تایلند به این قطعنامه رای ممتنع دادند.

پاراگوئه نیز غایب بوده است.

لازم به ذکر است، کاظم غریب آبادی نماینده ایران در آژانس ضمن محکوم کردن قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی به شورای حکام اعلام نمود که جمهوری اسلامی اقدام مقتضی و مناسب را در واکنش به این قطعنامه اتخاذ می نماید و مسئولیت و عواقب آن، بر عهده بانیانش خواهد بود.

  • اولین واکنش ایران به قطعنامه شورای حکام علیه ایران | غریب آبادی: اقدام مقتضی و مناسب را اتخاذ می کنیم

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با بیان اینکه شورای حکام با تصویب این قطعنامه از ایران خواست دسترسی به دو مکان مورد نظر را فراهم کند، گفت: روسیه و چین [به این قطعنامه] رأی منفی دادند.

نمایندگی روسیه در وین شرح داد: برای رسیدن به نتایج مثبت، آژانس و تهران باید به گفت وگو مطابق با روش های معمول ادامه دهند و نگرانی های طرف ها در نظر بگیرند. در عین حالی که بر لزوم حل فوری مشکل این مشکل توسط تهران و آژانس تاکید [می کنیم]، باور داریم این قطعنامه می تواند مخرب و غیرسازنده باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 844

به "کدام کشورها به قطعنامه شورای حکام علیه ایران رای مثبت یا ممتنع دادند؟ ، لیست کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها به قطعنامه شورای حکام علیه ایران رای مثبت یا ممتنع دادند؟ ، لیست کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید