پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 8 دی 1400

به گزارش فروش برتر، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران کمی تا قسمتی آفتابی و در بعضی ساعات ابری پیش بینی می گردد. فردا 8 دی ماه 1400 آسمان تهران ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 8 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی است و حدبیشتر و حداقل دما در تهران هم 9 و 3 درجه است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از سه درجه به مرور و در طول روز به نه درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حدبیشتر دما نه درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (8 دی ماه) ابری با حداقل دمای 3 و حدبیشتر دمای 9 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (9 دی ماه) هم ابری با حداقل دمای 4 و حدبیشتر دمای 10 درجه سانتیگراد و برای روز آدینه (10 دی ماه) ابری با حداقل دمای 4 درجه و با حدبیشتر دمای 11 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوا، با شاخص 135 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

براساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (7 دی ماه) با شروع تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی دارد و حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (6 دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز چهارشنبه (8 دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت چهارشنبه (8 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز در بیشتر نقاط کشور جو پایدار انتظار می رود. در منطقه ها صنعتی و پرتردد شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور در بخش هایی از خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، چهارمحال بختیاری، ایلام، هرمزگان، کرمان و جنوب سیستان وبلوچستان بارش باران پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1770

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 8 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 8 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید