پیشنهادات دولت سایه به مجلس درباره اصلاح بودجه

به گزارش فروش برتر، نشست مشترک دبیران کارگروه های مالی دولت سایه با 19 نماینده مجلس شورای اسلامی جهت ارائه راهکارهای پیشنهادی درباره لایحه بودجه، در دفتر سعید جلیلی برگزار گردید.

پیشنهادات دولت سایه به مجلس درباره اصلاح بودجه

به گزارش خبرنگاران، سعید جلیلی در این نشست، اصلاح ساختار بودجه و حتی ارتقای آن را یکی از مهمترین انتظارات موجود از مجلس یازدهم مطرح نمود و گفت: بودجه صرفا چند عدد و رقم نیست بلکه به منزله برنامه یک سال نظام و کشور است. نباید اصلاح ساختاری بودجه هر سال به سال بعد موکول گردد.

وی اضافه کرد: انتظار از دوره جدید مجلس این است که با رویکردی متفاوت وارد آنالیز بودجه گردد تا حداقل در سال های آینده، شاهد اصلاح حقیقی ساختار بودجه باشیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دستگاه های اجرایی نباید صرفا هزینه کننده بودجه باشند بلکه باید سهم هر دستگاه در تامین بودجه نیز تعریف گردد. اگر قرار است بودجه وابسته به نفت نباشد باید سهم کشاورزی، معدن، صنعت، دانشگاه و... در تامین بودجه و ارزآوری برای جایگزینی درآمدهای نفتی تعریف گردد. یکی از اقدامات کارگروه های تخصصی دولت سایه در چند سال گذشته برنامه ریزی برای تحقق این نگاه، بوده است.

در ادامه این نشست کارشناسان دولت سایه، موضوعات مربوط به اصلاحات مورد احتیاج نظام بودجه ریزی کشور را ابتدا با ارائه پیشنهاد در سه محور اصلاح ساختار بودجه ای و فرابودجه ای، اصلاح منابع و اصلاح مصارف و در نهایت نحوه مواجهه با لایحه بودجه 1400 برای نمایندگان حاضر در نشست بیان کردند.

همچنین در این نشست پیشنهادهای مختلفی چون منوط کردن تصویب کلیات به موافقت دولت با تغییر اساسی ردیف های منابع و مصارف، تصویب سریع اصلاح قانون مالیات های مستقیم طرح شد.

تاکید بر لزوم اصلاح ساختار بودجه بر اساس مطالبه رهبر انقلاب از نمایندگان مجلس از جمله محورهای مهم مطرح شده در این نشست بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1177

به "پیشنهادات دولت سایه به مجلس درباره اصلاح بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادات دولت سایه به مجلس درباره اصلاح بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید