پرورش هندوانه در قطب جنوب!، عکس

به گزارش فروش برتر، دانشمندان روسی در قطب جنوب کارهای غیرقابل تصوری را انجام دادند، گفته می گردد آنها توانستند در سردترین نقطه زمین هندوانه پرورش بدهند.

پرورش هندوانه در قطب جنوب!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این تیم به طور عمدی دو نوع هندوانه زودرس را نه تنها به علت طعم لذیذ، بلکه به علت توانایی آنها در سازگاری با فشار کم جو و کمبود اکسیژن در داخل گلخانه انتخاب کردند. آنها بذرها را در لایه نازکی از جایگزین خاک کاشتند و از نور مخصوصی که نور خورشید را تقلید می کرد استفاده کردند. از آنجایی که هیچ حشره ای برای گرده افشانی گیاهان وجود نداشت، محققان وظیفه داشتند همه چیز را با دست گرده افشانی نمایند.

فراتر از سلاح، ابزاری که چین را به قدرتی درجه یک تبدیل کرد

پیدا شدن رد یک فضاپیمای بیگانه در مریخ/ عکس

درست 103 روز پس از کاشت بذرها، محققان با هشت میوه رسیده و شیرین روبرو شدند که در شش گیاه مختلف رشد می کردند. بر اساس بیانیه ترجمه شده از انجمن جغرافیایی روسیه، خربزه ها تا حدود 1 کیلوگرم با قطرهای 13 سانتی متر رشد کردند.

این شاهکار کشاورزی بخشی از آزمایشی در ایستگاه وستوک بود، یک ایستگاه تحقیقاتی روسی که در تمام طول سال در قطب سرد واقع شده است، به این علت که این مکان به عنوان سردترین مکان روی زمین طبقه بندی شده است، جایی که دمای ثبت شده زمانی به منفی 128.6 درجه فارنهایت می رسید. (منفی 89.2 درجه سانتیگراد).

هندوانه ها بیش از 4300 سال پیش در جایی که سودان کنونی نامیده می گردد به وجود آمدند و در آثار هنری باستانی منطقه، از جمله در یک مقبره مصری در سقاره، ظاهر شدند. به عبارت دیگر،بسیار دور از محیط سرد قطب جنوب تکامل یافته است.

اما اکنون دانشمندان با موفقیت هندوانه را در مکانی بعید رشد داده اند: قطب جنوب.

این آزمایش نه تنها در اثبات این که در شرایط مناسب، هندوانه را می توان در سردترین نقطه روی کره زمین پرورش داد، موفقیت آمیز بود، بلکه یک میان وعده مهیج برای دانشمندانی که در شرایط سخت قطب جنوب زندگی می کردند نیز فراهم کرد.

آندره تپلیاکوف، ژئوفیزیکدان ارشد AARI، به انجمن جغرافیایی روسیه گفت، طبیعتاً همه کاوشگران قطبی از به یاد آوردن طعم تابستان خرسند بودند. حتی مشاهده نهال ها، رشد و ظاهر میوه ها ... باعث برانگیخته شدن احساسات مثبت شد.

این اولین بار نیست که محصول در ایستگاه وستوک کشت می گردد. در سال 2020، محققان با موفقیت گیاهان مختلفی از جمله شوید، ریحان، جعفری، آرگولا و کلم را پرورش دادند.

بر اساس گزارش ها، در سال 2021، دانشمندان کره ای هندوانه هایی را در ایستگاه King Sejong در غرب قطب جنوب پرورش دادند که کمترین دمای ثبت شده آن منفی 78.1 درجه فارنهایت بود.

گفته می گردد دانشمندان قصد دارند میوه های مختلفی از جمله تمشک، زغال اخته و توت فرنگی را نیز در آینده پرورش دهند.

منبع: livescience

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مرداد 1402 بروزرسانی: 10 مرداد 1402 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 2050

به "پرورش هندوانه در قطب جنوب!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرورش هندوانه در قطب جنوب!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید