هشدار پکن به واشنگتن درباره وقوع جنگ در دریای جنوبی چین

به گزارش فروش برتر، فرمانده نیروی دریایی چین به همتای آمریکایی خود هشدار داده است که هر گونه حادثه کوچکی می تواند منجر به وقوع جنگ در دریای جنوبی چین گردد اگر آمریکا اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف نکند.

هشدار پکن به واشنگتن درباره وقوع جنگ در دریای جنوبی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، هشدار چین نسبت به وقوع جنگ در دریای جنوبی چین در شرایطی است که یک فروند ناو جنگی آمریکا وارد آبهای مورد مناقشه منطقه شده و در نزدیکی جزایر مصنوعی چین در این منطقه به گشت زنی پرداخته است.

دریاسالار وو شنگ لی فرمانده نیروی دریایی آمریکا در تلکنفرانس با جان ریچاردسون فرمانده عملیات دریایی آمریکا تاکید نمود: اگر آمریکا اقدامات تحریک آمیز خود در دریای جنوبی چین را متوقف نکند، هرگونه اتفاق و حادثه کوچکی می تواند منجر به وقوع جنگ گردد.

اقدام آمریکا در استقرار ناوشکن یو اس اس لاسن در نزدیکی سواحل مصنوعی چین در دریای جنوبی چین، پس از آن است که باراک اوباما و ژی جین پینگ روسای جمهور دو کشور نتوانستند در جریان ملاقات اخیر در کاخ سفید به توافق روشنی در مورد شرایط دریای جنوبی چین دست یابند.

فرمانده نیروی دریای چین توضیح داد: اگر آمریکا به این نوع اقدامات خطرناک و تحریک آمیز ادامه دهد، شرایط بین نیروی هوایی و دریایی دو طرف در دریای جنوبی چین حاد خواهد شد و هرگونه اتفاق کوچکی می تواند منجر به وقوع جنگ گردد.

یک مقام آمریکایی نیز پیش از این تاکید نمود: فرماندهان نیروی دریایی چین و آمریکا موافقت کرده اند تا به مذاکرات خود ادامه دهند و برای جلوگیری از هرگونه تقابل و رویارویی، از پروتکل های نظامی تبعیت نمایند.

چین ادعای مالکیت 90 درصد دریای جنوبی چین را مطرح کرده و سعی کرده است تا با ساخت جزایر مصنوعی این ادعای خود را تقویت بخشد.فیلیپین، تایوان، مالزی، برونئی و ویتنام نیز ادعای مالکیت بخشی از این دریا را مطرح کرده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 449

به "هشدار پکن به واشنگتن درباره وقوع جنگ در دریای جنوبی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پکن به واشنگتن درباره وقوع جنگ در دریای جنوبی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید