نگرانی از ریزش برج کج ایتالیا

به گزارش فروش برتر، متئو لپور، شهردار شهر بولونیای ایتالیا اظهار داشت: میدان دی پورتا راوگنانا برای نجات برج کج قرن دوازدهمین واقع در آن بسته خواهد شد تا عملیات ایمن سازی و بازیابی آن انجام گردد.

نگرانی از ریزش برج کج ایتالیا

پس از اینکه دانشمندان دانشگاه بولونیا افزایش تمایل غیرعادی برج 48 متری گاریسندا را، که در کنار برج آسینلی با دو برابر ارتفاع واقع شده است تشخیص دادند، این موضوع مورد بحث بسیاری در شهر نهاده شد.

برج گاریسندا که چارلز دیکنز را در سفر به بولونیا مسحور خود نموده بود، 4 درجه شیب دارد، این در حالی است که برج کج معروف پیزا در ایتالیا 3.9 درجه به یک طرف تمایل دارد. اعتقاد بر این است که این شیب به علت فرونشست زمین در قرن چهاردهم میلادی روی داده است.

برج از نظر برداشتن تَرک در حال نظارت است و حسگرهایی برای ردیابی هرگونه جابه جایی نصب شده است. قرار است پایه های آن با مواد تازه محکم گردد تا سازه ایمن تر گردد. همچین برج مجاور آن، یعنی آسینلی که برای ورود بازدیدنمایندگان باز بود، نیز بسته شده است.

شورای شهر بولونیا در حال ایجاد یک کمیته ویژه برای نظارت بر بازسازی برج گاریسنداست و شهردار بولونیا نیز اعلام نمود: در پی برترین افراد حرفه ای ممکن در سطح ملی و بین المللی خواهم بود که بتوانند به ما یاری نمایند.

در حالی که شهردار لحن اطمینان بخشی داشته است، اما بخشی از افراد نگران فرو ریختن برج هستند.

کارلو لوکارلی، نویسنده و فیلمنامه نویس ایتالیایی گفت: می ترسم به از دست دادن چیزی که بخشی از روح شهر است فکر کنم. من همواره حضور این دو برج را در شهر بدیهی می دانستم.

جورجیو دیریتی، بازیگر و کارگردان سینما نیز در این باره گفت: از بسیاری از منظرها نگران هستم، به خصوص اینکه این خبر غافلگیرنماینده بوده است.

برج های گاریسندا و آسینلی به نام خانواده های رقیب که آن ها را ساخته اند، نامگذاری شده و اعتقاد بر این است که راهی برای رقابت بر سر قدرت و ثروت بوده است. این دو برج در محل ورودی شهر قرار دارند. گاریسندا در ابتدا 60 متر ارتفاع داشت، اما پس از آغاز به خم شدن، ارتفاع آن کم تر شد.

این برج چندین بار در کمدی الهی اثر دانته ذکر شده و چارلز دیکنز نیز در تصاویر خود از ایتالیا درباره آن نوشته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 8 آبان 1402 بروزرسانی: 8 آبان 1402 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 2071

به "نگرانی از ریزش برج کج ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از ریزش برج کج ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید