مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟

به گزارش فروش برتر، اگر به هر علتی به زودی باید سیستم نوی خریداری کنید، پس رم های DDR4 و پردازنده های موجود در بازار تمام احتیاجهای شما را می توانند رفع نمایند. همان طور که گفتیم رم های DDR5 احتمالا از همان ابتدا برای سرورها و زیرساخت های سازمان ها با استقبال روبرو می شوند ولی این موضوع لزوما به این معنا نیست که کاربران معمولی هم خیلی زود باید به استفاده از آن ها روی بیاورند.

مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟

اگر در سال 2022 می خواهید سیستم نوی خریداری کنید، بهتر است اول به نقد و آنالیز های منتشر شده برای رم های DDR5 توجه کنید و سپس چند ماه پیگیر واکنش خریداران این رم ها باشید. روی هم رفته رم های DDR5 حرف زیادی برای گفتن دارند اما اگر عجله نکنید، احتمالا می توانید این رم ها را با قیمت بهتری خریداری کنید و از طرف دیگر شاید تا آن موقع عملکرد این رم ها نسبت به نسل های اولیه بهتر هم شده باشد.

در آوریل 2020، شرکت SK Hynix اعلام نمود که میخواهد رم DDR5 با سرعت 8400 مگاهرتز فراوری کند که فقط با بهره گیری از 1.1 ولت برق بتواند کار خود را انجام دهد. همان طور که گفتیم درباره زمان عرضه این رم های بسیار سریع هنوز گزارش موثقی منتشر نشده است. یکی دیگر از مزایای رم های DDR5 این است که این ماژول ها به تنهایی می توانند وظیفه تنظیم ولتاژ را بر عهده بگیرند و دیگر قرار نیست مادربرد چنین کاری را انجام دهد. بعلاوه این نوع رم ها برای شناسایی انواع خطاهای سخت افزاری اطلاعات بهتری را ارائه می دهند.

منبع مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟

انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1635

به "مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید