قدم اول کالیفرنیا برای دانش آموزان: بیشتر بخوابید و دیرتر به مدرسه بروید

به گزارش فروش برتر، تحقیقات جدید نشان می دهند که خواب کافی در ساعات اولیه روز به بهره وری بیشتر دانش آموزان در سرانجام روز منجر شده و به افزایش حضور آنها در فعالیت های کلاس و مدرسه می انجامد.

قدم اول کالیفرنیا برای دانش آموزان: بیشتر بخوابید و دیرتر به مدرسه بروید

طرح جدید مجلس سنای ایالت کالیفرنیا (آمریکا) درباره خواب بیشتر دانش آموزان در اوایل صبح در سال جاری تحصیلی توسط گوین نیوزمن فرماندار (رئیس) ایالت کالیفرنیا اجرایی شد.

بلوغ اثرات عجیبی روی نوجوانان دارد. بخشی از این تغییرات بر روی افزایش درک نوجوانان اثر می گذارد و بخش دیگری ریتم خواب آنها را تغییر می دهد و باعث خواب چند ساعته در سرانجام شب می شود. در این شرایط اگر مدارس کار خود را صبح زود آغاز کنند میزان خواب پیشنهادی پزشکان برای نوجوانان کاهش یافته و از 8 ساعت کمتر می شود.

به گزارش فروش برتر به نقل از لوس آنجلس تایمز، خواب کافی نوجوانان را به خوبی ریست کرده و آنها از خطر افسردگی می رهاند. در این شرایط آنها بهره وری بیشتری در مدرسه دارند.

براساس یک تحقیق ارزشمند و بزرگ در سه دهه گذشته، نوجوانان با میزان خواب بیشتر در شب، شرایط روحی سالم تر و بازده هوشی بهتری دارند. با این اوصاف درخواست آمریکایی ها مبنی بر آغاز دیرتر روز تحصیلی چندان هم غیر منطقی نیست.

نتایج این تحقیق توسط آکادمی اطفال و مرکز پیشگیری از بیماری های بچه ها تائید شده است. همین تحقیق نتیجه رفتن به مدرسه را در برخی از نقاط آمریکا تغییر داده و احتمالا مقدمه ای برای تغییر سراسری ساعت آغاز مدارس در آمریکا و برخی دیگر از نقاط جهان خواهد شد.

مصوبه مجلس سنای ایالتی، دانش آموزان، کالیفرنیا را به اولین ایالت آمریکا تبدیل کرده اند که روز تحصیلی خود را با تاخیر آغاز می کنند. براساس این مصوبه، دانش آموزان مقاطع متوسطه این ایالت سال تحصیلی جاری را ساعت 8 و مقاطع بالاتر در ساعت 8:30 صبح آغاز کردند. البته این طرح در تمامی بخش های کالیفرنیا اجرایی نخواهد شد و مقاطع روستایی از اجرای آن معاف هستند.

اما بزرگترین سوال کارشناسان و خانواده ها، این است که آیا آغاز دیرهنگام مدرسه، منجر به خواب بیشتر دانش آموزان خواهد شد؟

نتایج یک تحقیق در این باره می گوید: تغییر در باره خواب دانش آموزان رخ خواهد داد اما میزان آن چندان چشمگیر نبوده و به 15تا 20 دقیقه در هر شب می رسد.

از طرفی به ازای هر نیم ساعتی که مدارس دیرتر آغاز می شوند دانش آموزان 11 دقیقه بیشتر می خوابند. بنابراین تاخیر یک ساعته آغاز مدرسه باعث افزایش خواب 22 دقیقه ای دانش آموزان در مقاطع متوسطه در کالیفرنیا می شود.

این تحقیقات همچنین نشان می دهند که خواب کافی در ساعات اولیه روز به بهره وری بیشتر دانش آموزان در سرانجامی روز منجر شده و به افزایش حضور آنها در فعالیت های کلاس و مدرسه می انجامد.

تحلیل ها نیز از بررسی های بیشتر طرح اولیه در آمریکا حکایت دارند.

در حال حاضر مدارس ابتدایی ایالت کالیفرنیا زودتر از بقیه مقاطع، روز تحصیلی خود را آغاز کنند. این موضوع به تقسیم ترافیک کمک کرده و سرویس های مدرسه را برای دور دوم و ارائه خدمات به نوجوانان مقاطع متوسطه و دبیرستان آماده می کند.

اما سوالات زیادی در مورد هزینه اجرایی شدن این طرح وجود دارد. تحلیل ها نشان می دهد که ده ها میلیون دلار باید صرف تغییر مسیرهای مدارس شده و دولت مجبور به استخدام رانندگان سرویس بیشتری در این بخش می شود. از طرفی مدارس نیروهای بیشتر برای نظارت می خواهند که به صرف میلیون ها دلار دیگر نیاز دارد.

مخالفان این طرح چالش های بسکمک را بین هماهنگی ساعات کاری والدین شاغل و مسئولیت رساندن فرزندان به مدرسه عنوان کرده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 249

به "قدم اول کالیفرنیا برای دانش آموزان: بیشتر بخوابید و دیرتر به مدرسه بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدم اول کالیفرنیا برای دانش آموزان: بیشتر بخوابید و دیرتر به مدرسه بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید