شرط جنجالی واتساپ؛ اطلاعات خود را با فیسبوک به اشتراک بگذارید یا واتساپ را پاک کنید!

به گزارش فروش برتر، اینطور که به نظر می رسد، کاربران واتساپ تا تاریخ 8 فوریه 2021 (20 بهمن 1399) فرصت دارند یا با شرایط جدید مبنی بر اشتراک اطلاعات خود با فیسبوک موافقت کنند و یا قید استفاده از واتساپ را بزنند.

شرط جنجالی واتساپ؛ اطلاعات خود را با فیسبوک به اشتراک بگذارید یا واتساپ را پاک کنید!

واتساپ که در حال حاضر بیشترین کاربر را در بین دیگر پیام رسان ها در سراسر جهان دارد، سیاست حریم خصوصی خود را به تازگی تغییر داده به گونه ای که اکنون تمام کاربران با پیامی روبرو می شوند مبنی براینکه این اپلیکیشن اطلاعات شما را با فیسبوک که صاحب این سرویس نیز به حساب می آید، به اشتراک خواهد گذاشت. البته کاربر فعلا وقت دارد به مدت 1 ماه از انجام چنین کاری صرف نظر کند اما اگر این شرط را نپذیرد، نمی تواند از واتساپ استفاده کند و باید آن را پاک کند.

واتساپ در سال 2014 و زمانی که فیسبوک آن را خریداری کرده بود قول داد در رابطه با حریم خصوصی کاربران خود کمترین اطلاعات را داشته باشد. اما آنچه که اکنون می بینیم، کاملا با سیاست 7 سال پیش شرکت در تضاد است و جالب تر اینکه کاربر در صورت عدم پذیرفتن شروط واتساپ، اجازه استفاده از برنامه را هم نخواهد داشت.

در سال های اخیر، کاربران بسیار بیشتر از قبل به مواردی همچون حریم خصوصی اهمیت می دهند و شرکت های بزرگی هم به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین مربوط به آن، جریمه های مالی سنگینی شده اند. اما خب به نظر می رسد فیسبوک با این سیاست جدید، تعداد زیادی از کاربران خود را از دست بدهد و این می تواند به خودی خود یک ضرر بزرگ باشد.

اطلاعاتی که کاربر با پذیرفتن شرایط حریم خصوصی با فیسبوک به اشتراک می گذارد عبارت اند از: موقعیت مکانی، آدرس آی پی، مدل گوشی هوشمند، سیستم عامل، میزان باتری، قدرت آنتن دهی، مرورگر، شبکه و شماره تلفن گوشی هوشمند، سرویس دهنده اینترنت، زبان، منطقه زمانی و حتی IMEI گوشی. علاوه بر این ها اما اطلاعاتی نظیر نحوه ارسال پیام، تماس، نوع گروهی که در آن عضو هستید، جایگاه اجتماعی، تصویر و نام پروفایل، آخرین زمان آنلاین بودن و مواردی از این قبیل هم با فیسبوک به اشتراک گذاشته خواهد شد.

  • 10 ترفند کاربردی واتساپ که باید بدانید

جالب اینجاست که بخشی تحت عنوان معاملات و پرداخت ها (Transactions and Payments data) در نظر گرفته شده که حتی اطلاعات مربوط به پرداختی های صورت گرفته از طریق این اپلیکیشن نیز برای فیسبوک ارسال می شود. دقیقا تعیین نیست چرا این همه اطلاعات باید با فیسبوک به اشتراک گذاشته شود اما خود شرکت مدعی است آن ها را برای اهداف تحقیقاتی نیاز دارد.

این در حالی است که در شرایط مربوطه آمده که فیسبوک می تواند آن را با دیگر شرکت های خود نیز به اشتراک بگذارد. حتی در شرایطی که شخصی از واتساپ برای برقراری ارتباط با شرکت های شخص ثالث استفاده می کند، اطلاعات دریافت شده ممکن است برای این شرکت ها هم ارسال شود. البته این اقدام می تواند ریشه در درخواست اپل هم داشته باشد. شرکت کوپرتینویی یک ماه پیش به توسعه دهندگان خود گفت آن ها هر اطلاعاتی که از کاربران دریافت می کنند باید با اپل به اشتراک بگذارند.

نکته جالب دیگر در این رابطه اما زبان نوشتاری این شرایط است. ظاهرا سیاست حریم خصوصی واتساپ با در نظر دریافت آنچه که به آن اضافه شده، 8000 کلمه دارد و در آن از لغت های تخصصی حقوقی استفاده شده و بدین ترتیب کاربرانی که اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند، به خوبی آن را متوجه نمی شوند. به نظر می رسد عدم انتشار خبری رسمی برای عموم کاربران، به نوعی یک بی احترامی به تمام کاربرانی است که از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

چنین خواسته ای به خودی خود عجیب بود، ولی اینکه می بینیم به چه شکلی شرکت از کاربران همچین چیزی می خواهد، موضوع را عجیب تر هم می کند. با این حال همه کاربران واتساپ 1 ماه فرصت دارند یا شرایط ذکر شده در بالا را بپذیرند، یا به دنبال استفاده از پیام رسانی دیگر باشند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا شرایط جدید واتساپ را می پذیرید؟

  • چگونه در واتساپ به خودمان پیام ارسال کنیم؟

منبع: Arstechnica ,GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1204

به "شرط جنجالی واتساپ؛ اطلاعات خود را با فیسبوک به اشتراک بگذارید یا واتساپ را پاک کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط جنجالی واتساپ؛ اطلاعات خود را با فیسبوک به اشتراک بگذارید یا واتساپ را پاک کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید