ریاض توانایی تأمین اقتصادی طرح های بلند پروازانه بن سلمان را ندارد

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از عربی 21، کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی در عربستان سعودی به نبود حمایت های اقتصادی برای اجرای پروژه های مد نظر محمد بن سلمان ولیعهد این کشور اشاره کردند.

ریاض توانایی تأمین اقتصادی طرح های بلند پروازانه بن سلمان را ندارد

آنها تاکید کردند که رئیس جدید بانک مرکزی عربستان که به تازگی از سوی سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور معین شده با چالش مهمی رو به رو است: ایجاد تعادل میان ذخایر نقدی و حمایت مالی از طرح های بلند پروازانه بن سلمان.

جان میشل صلیبا، یک کارشناس مالی خاطرنشان کرد که یک شکاف مالی و مالی در طرح های صندوق سرمایه گذاری عام در عربستان وجود دارد.

روزنامه الاخبار چندی قبل در گزارشی نوشته بود: بن سلمان در سال 2018 اعلام نموده بود که اگر حتی 50 درصد از برنامه هایش محقق گردد بهتر از هیچ است و به نظر می رسید بن سلمان نسبت به آینده بسیار خوشبین بوده اما بعد از گذشت 3 سال، تعیین شده است که برنامه های وی قابل تحقق نیست.

بن سلمان نتوانسته در این مدت هیچیک از درگیریهایی را که عربستان در آنها وارد شده است را به انتها برساند. در بخش مالی نیز همین مسأله صدق می نماید؛ قرار بود حجم سرمایه صندوق سرمایه گذاری ملی طی امسال به 700 میلیارد دلار برسد اما شکست جذب سرمایه گذاری های خارجی باعث شد این حجم در حد 400 میلیارد دلار باقی بماند.

به تازگی نیز هشتگ کاربران سعودی در اعتراض به بحران بیکاری در این کشور در توئیتر ترند شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1238

به "ریاض توانایی تأمین اقتصادی طرح های بلند پروازانه بن سلمان را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض توانایی تأمین اقتصادی طرح های بلند پروازانه بن سلمان را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید