رکورد سوددهی هوآوی

به گزارش فروش برتر، انتشار گزارش های آماری جدید نشان می دهد که میزان سود تجارت گوشی های هوشمند هوآوی به 11 میلیارد یوآن معادل 1.55 میلیارد دلار در شش ماهه نخست 2019 رسیده است که از میزان کل سال 2018 بیشتر است.

رکورد سوددهی هوآوی

ماه گذشته هوآوی به صورت رسمی اعلام کرد میزان اثرگذاری محدودیت های دولت آمریکا بر عملکرد این شرکت بسیار کمتر از برآورد اولیه بوده و این شرکت با وجود تحریم های وضع شده توانسته به درآمدی در حدود 10 میلیارد دلار در سال جاری برسد.

به تبع این عملکرد و با انتشار گزارش مالی شش ماهه نخست سال جاری نیز مشاهده شد که هوآوی توانسته یکی از بالاترین ضریب های رشد عملکرد و سود عملیاتی را در شاخه مشتریان خود (که بخش مربوط به موبایل، تبلت، رایانه شخصی، ابزار پوشیدنی و دیگر وسایل است) به ثبت برساند.

پیش از این هوآوی اعلام کرده بود که میزان فروش گوشی های هوشمند آن در نیمه اول سال جاری با رشدی 24 درصدی به 18 میلیون دستگاه رسیده است. یکی از مهمترین دلایل این فروش عالی تمایل بسیار بیشتر کاربران چینی به خرید محصولات تولید ملی توسط هوآوی بوده که در پی رفتار ناعادلانه دولت ایالات متحده علیه این شرکت بزرگ، حالت فزاینده ای پیدا کرده است.

در عین حال تجارت هوآوی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با 10 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، رشدی 38 درصدی را در چین که بزرگترین بازار مصرف گوشی های هوشمند در دنیا محسوب می شود، داشته است.

در ادامه با بررسی ارقام اعلام شده از سوی شرکت سرمایه گذاری و هلدینگ هوآوی (کمپانی مادر بخش فروش تجهیزات هوآوی) در گزارش های مالی این شرکت می توان به این نتیجه رسید که هوآوی به دنبال افزایش میزان سود خود تا سطح 20 میلیارد یوآن است.

میزان سود گزارش شده برای زیرمجموعه ابزارهای هوآوی که به صورت کامل تجارت گوشی های هوشمند شرکت را در دست دارد نیز در نیمه ابتدایی سال 2019 به رقم 11.2 میلیارد یوآن رسیده که از درآمد 211 میلیارد یوآنی این شرکت حاصل می شود.

نکته مهم این است که میزان کل درآمد هوآوی در سال 2019 مبلغ 329 میلیارد یوآن بوده و حالا بخش اصلی هلدینگ بزرگ هوآوی تنها طی مدت شش ماهه ابتدایی سال جاری توانسته به سود خالص 30.27 یوآنی از درآمد 353 میلیارد یوآن برسد که از آمار کل هوآوی در سال گذشته بیشتر است.

عملکرد مجموعه هوآوی در هر سه بخش شبکه های مخابراتی، محصولات تجاری و تجارت محصولات رده مصرف کننده توانسته رکوردهای قبلی خود را شکسته و تنها در شش ماه ابتدایی سال جاری رشدی 58.12 درصدی را برای خود به ثبت برساند که بسیار بیشتر از رشد 52.02 درصدی است که در کل مدت دوازده ماهه سال 2018 به دست آمده بود.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 170

به "رکورد سوددهی هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد سوددهی هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید