رقیب تازه توییتر از متا می آید

به گزارش فروش برتر، حدود یک ماه پیش این شایعه پیچید که شرکت متا، رقیبی برای توییتر راه اندازی خواهد نمود و اکنون متا، شایعه مذکور را تائید نموده است. متا اظهار داشت سرگرم آنالیز ساخت یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز برای اشتراک گذاری متن است.

رقیب تازه توییتر از متا می آید

پس از شایعاتی که مدتی قبل سر زبان ها افتاد، شرکت متا تائید کرد سرگرم ساخت شبکه اجتماعی نوی است.

به گزارش ایسنا، حدود یک ماه پیش این شایعه پیچید که شرکت متا، رقیبی برای توییتر راه اندازی خواهد نمود و اکنون متا، شایعه مذکور را تائید نموده است. متا اعلام نمود سرگرم آنالیز ساخت یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز برای اشتراک گذاری متن است. ما بر این باوریم که فرصت برای فضای جداگانه ای وجود دارد که در آن، تولیدنمایندگان محتوا و چهره های عمومی می توانند به روزرسانی های به موقع از علایق خود را به اشتراک بگذارند. اگر خیلی شبیه توییتر به نظر می رسد، به علت این است که خیلی شبیه توییتر است.

الساندرو پالوسی، محقق اپلیکیشن، تصاویری از پلتفرم در دست طراحی را در توییتر به اشتراک گذاشت و شبکه اجتماعی نو را مانند اینستاگرامی برای افکار شما نامید که البته مثل توییتر خواهد بود. متا آشکارا نگفته است که این شرکت، کوشش می نماید توییتر را به چالش بکشد اما این مقصود، کاملا منطقی به نظر می رسد. به خصوص با در نظر گرفتن این که زیست بوم شبکه اجتماعی متا، فیس بوک و اینستاگرام را در کنترل دارد. اگر متا بتواند پلتفرمی شبیه توییتر عرضه کند، به خوبی با پلتفرم های دیگر این برند، جور می گردد.

این که متا چطور با شبکه اجتماعی نو، به رقابت خواهد برخاست، معلوم نیست. تا به امروز، فعلا همه چیز در روزهای اول است. ایده اولیه این است که کاربران قادر شوند تفکرات خود را به وسیله پستهای متنی به اشتراک بگذارند و کاربران دیگر را برای در جریان ماندن از تحولات نو، دنبال نمایند. پلتفرم متا مانند توییتر، محدودیت کاراکتر خواهد داشت که فعلا گفته می گردد حدود 500 کاراکتر است.

بر اساس گزارش وب سایت تراستد ریویو، اگرچه بزرگتر شدن و قدرتمندتر شدن شرکتهای شبکه های اجتماعی، دقیقا برترین خبر نیست اما به نظر می رسد توییتر برای مدتی همچنان در آشوب خواهد بود و اگر کاربران بتوانند به سرویس مشابهی از داخل اینستاگرام، دسترسی داشته باشید، یقینا عده زیادی به استفاده از آن روی خواهند آورد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1402 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 2011

به "رقیب تازه توییتر از متا می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقیب تازه توییتر از متا می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید