حساب های بانکی مس سونگون به استان منتقل شده است

به گزارش فروش برتر، استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از حمایت های وزیر صمت از انتقال 90 کانتینر تجهیزات کارخانه ذوب مس به استان، گفت: خوشبختانه بعد از پیگیری های به عمل آمده و حمایت شخص وزیر صنعت، حساب های بانکی مس سونگون نیز به استان منتقل شده است که این کار بزرگ در رونق اقتصادی منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

حساب های بانکی مس سونگون به استان منتقل شده است

به گزارش فروش برتر، محمدرضا پورمحمدی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به تأکید دکتر رحمانی بر پیشبرد سه پروژه مهم استان شامل نفلین سینیت سراب، کارخانه ذوب مس و قطب سوم خودرو، اظهار کرد: راه اندازی و تقویت صنایع پایه از اصلی ترین مولفه های اقتصاد مقاومتی است که نیازمند توجه ویژه بخش خصوصی و مدیران دولتی است.

وی با اشاره به انتخاب وزیر صمت به عنوان وزیر معین آذربایجان شرقی در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: با توجه به شناخت کامل وی از ظرفیت ها و مسائل استان، زمینه برای حل مسائل و مسائل و حرکت به سمت توسعه در حوزه صنعت و تولید فراهم است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به تبیین مقایسه ای نیمه شرقی و غربی تبریز از بعد ظرفیت های کشاورزی، صنعتی و خدمات و همچنین ضرورت توزیع عادلانه ظرفیت های استانی پرداخت و ابراز کرد: بر سر عهد و پیمان خود با مردم ایستاده ایم و تمامی تلاش خود را برای ارتقای جایگاه استان به کار خواهیم بست.

پورمحمدی با قدردانی از حمایت های وزیر صمت از انتقال 90 کانتینر تجهیزات کارخانه ذوب مس به استان، گفت: خوشبختانه بعد از پیگیری های به عمل آمده و حمایت شخص وزیر صنعت، حساب های بانکی مس سونگون نیز به استان منتقل شده است که این کار بزرگ در رونق اقتصادی منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: مس سونگون یعنی نفت آذربایجان؛ متاسفانه خام فروشی معدن در سال های گذشته، سودآوری لازم را برای این مجموعه به همراه نداشته است که ما برای بهبود وضعیت آن تلاش می کنیم.

پورمحمدی همچنین به آخرین وضعیت راه اندازی کارخانه نفلین سینیت سراب اشاره کرد و اضافه کرد: قرارداد سه جانبه این طرح صنعتی مهم در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت، معدن و تجارت منعقد شد و در آینده نزدیک اخبار خوشی از این پروژه خواهیم شنید.

استاندار آذربایجان شرقی، ارتقای وضعیت خودروسازی در استان را از دیگر اولویت های مدیریت ارشد استان دانست و ادامه داد: خوشبختانه تیم های متخصص و کاربلد استان با برنامه های مدون در حال فعالیت هستند ولی به وضعیت فعلی خود در تمامی شاخص ها راضی نیستیم و همچنان باید برای رسیدن به وضعیت مطلوب تلاش کنیم.

پورمحمدی تأکید کرد: بیان واقعیات به معنای نادیده دریافت زحمات مسئولان و انکار ظرفیت های ارزنده استان نیست و با توجه به وجود امکانات خوب می توانیم موانع محدود را نیز از راستا توسعه استان برداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 138

به "حساب های بانکی مس سونگون به استان منتقل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حساب های بانکی مس سونگون به استان منتقل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید