تیک تاک برای خردسالان ایتالیایی ممنوع شد

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، دادستان های ایتالیایی تحقیقات درباره مرگ یک دخترچه 10 ساله آغاز کرده اند که در یک چالش آنلاین در اپ تیک تاک شرکت کرده بود.

تیک تاک برای خردسالان ایتالیایی ممنوع شد

این تحقیق در حالی انجام می شود که ایتالیا گفت به طور موقت دسترسی به تیک تاک را برای کاربرانی مسدود کرده که سن آنها به طور دقیق تأیید نشده است. طبق شرایط و قوانین عضویت تیک تاک، کاربران باید 13 سال داشته باشند.

روز چهارشنبه این دختربچه 10 ساله در دستشویی خانه همراه موبایلش پیدا شد و در بیمارستان پالرمو جان باخت. پلیس اکنون موبایل وی را ضبط کرده است.

تنسنت (شرکت مادر تیک تاک) گفت نتوانسته هیچ گونه محتوایی در پلتفرم خود کشف کند که دختربچه فوت شده را به شرکت در چالش تشویق می کند اما در فرایند تحقیقات درباره احتمال تشویق به خشونت با پلیس همکاری می کند.

سخنگوی تیک تاک در این باره می گوید: امنیت کاربران تیک تاک اولویت ماست و اجازه نمی دهیم هیچ محتوایی رفتارهای خطرناک را تشویق کند.

سازمان حفاظت از اطلاعات ایتالیا در بیانیه ای گفت این شبکه اجتماعی را تا 15 فوریه مسدود می کند. تیک تاک تا این تاریخ باید درخواست های سازمان مذکور را اجرا کند.

این سازمان در ماه دسامبر با اتهام عدم محافظت از افراد زیر سن قانونی در تیک تاک شکایتی علیه اپ چینی ثبت و همچنین از سهولت عضو شدن بچه ها در آن انتقاد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1227

به "تیک تاک برای خردسالان ایتالیایی ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک تاک برای خردسالان ایتالیایی ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید