توزیع رانت، سفته بازی، دلالی و واسطه گری را افزایش داده است

به گزارش فروش برتر، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه توزیع رانت، سفته بازی، دلالی و واسطه گری را افزایش داده است، می گوید کار و فراوری زمانی در کشور رونق می گیرد که رقابت واقعی میان تمامی بخش های دولتی و خصوصی وجود داشته باشد بنابراین کار و کوشش مضاعف در کنار افزایش رقابت پذیری حیات واحدهای مالی را تضمین می نماید و در کنار آن موضوع اشتغال را نیز حل خواهد نمود.

توزیع رانت، سفته بازی، دلالی و واسطه گری را افزایش داده است

حمیدرضا صالحی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران در گفت وگو با پانا با اشاره به اینکه اختصاص ارز 4200 تومانی نوعی توزیع رانت در کشور بوده است، اعلام کرد: مهمترین موضوعی که می تواند اقتصاد ایران را نجات دهد، حذف رانت است. قطع هر نوع سوبسید و توسعه رقابت پذیری تنها راه حل برای خروج از شرایط کنونی در اقتصاد کشور است. رقابت زمانی به وجود می آید که رانت وجود نداشته باشد.

وی با تاکید براینکه رقابت پذیری اصلی مهم در اقتصاد است، مطرح کرد: توزیع رانت، سفته بازی، دلالی و واسطه گری را افزایش داده است. کار و فراوری زمانی در کشور رونق می گیرد که رقابت واقعی در کشور میان تمامی بخش های دولتی و خصوصی وجود داشته باشد بنابراین کار و کوشش مضاعف در کنار افزایش رقابت پذیری حیات واحدهای مالی را تضمین می نماید و در کنار آن موضوع اشتغال را نیز حل خواهد نمود.

صالحی اظهار کرد: با وجود اینکه ایران یکی از قطب های انرژی در دنیا است اما در منطقه کشوری مانند ترکیه در حوزه گاز ارتباطاتی با دریای سیاه یافته است و روسیه نیز به دنبال انتقال گاز به اروپا است.

واقعی سازی قیمت ها در حوزه انرژی موجب می گردد تا اقتصاد و کسب وکارهای فعال در این حوزه جان بگیرند

وی با اشاره به خاموشی ها و قطع برق کشور در سال 99 اعلام کرد: کاهش صادرات نفت و میعانات نفتی، خاموشی های برق و مداخله دولت در قیمت گذاری از جمله مهمترین رویداهای کشور در حوزه انرژی در سال 99 بوده است.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: اگر سیاست تعدیل قیمت فرآورده های نفتی طی یک دهه گذشته پیگیری می شد، اتلاف منابع در این بخش نیز کاهش می یافت.

وی با تاکید بر ضرروت بهبود روابط تجاری و سیاسی ایران با کشورهای دنیا مطرح کرد: واقعی سازی قیمت ها در حوزه انرژی موجب می گردد تا اقتصاد و کسب وکارهای فعال در این حوزه جان بگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1349

به "توزیع رانت، سفته بازی، دلالی و واسطه گری را افزایش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع رانت، سفته بازی، دلالی و واسطه گری را افزایش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید