تخریب تابلوهای مزین به نام شهدا مربوط به 10 سال گذشته است ، با زیست نصف شبانه مخالفم

به گزارش فروش برتر، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به گزارش کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا در معابر پایتخت، اظهار کرد: تخریب تابلوهای مزین به نام شهدا مربوط به مدت 10 سال گذشته است.

تخریب تابلوهای مزین به نام شهدا مربوط به 10 سال گذشته است ، با زیست نصف شبانه مخالفم

به گزارش فروش برتر به نقل از شهرنوشت، محسن هاشمی در حاشیه برگزاری صد و هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع فروش برتر، در این باره اضافه نمود: فقط 0.2 درصد تخریب در معابر اجرا شده که باید معین شود دلیل آن چه بوده است. تخریب تابلوهای مزین به نام شهدا مربوط به مدت 10 سال گذشته است و اتفاقاً در دوره شورای پنجم کمترین تخریب اجرا شده است.

وی در بخش دیگر گفتگو با فروش برتر با بیان اینکه نباید فقط مردم به دلیل نداشتن پول وارد حمل و نقل عمومی شوند، اظهار کرد: در موضوع آلودگی هوا، مسئولین مقصر هستند و مردم تقصیری ندارند. در این خصوص باید مبلغ حاصل از افزایش قیمت سوخت در سیستم حمل و نقل عمومی هزینه شود. ما به حمل و نقل عمومی نیازمندیم که مقامات عالی رتبه هم از آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: دستگاه های مختلف از جمله وزرات کشور، و وزارت نفت، هر کدام نقشی در عدم اجرای مصوبات شورای اقتصاد دارند.

رییس شورای شهر تهران درباره شرایط آلودگی هوای پایتخت گفت: طرح ترافیک و سایر طرح ها در پایتخت موجب از بین رفتن آلودگی هوا نمی شود و تنها درصد آلودگی را کم می کند. در زمانی که بارش و باد نیست، آلودگی قوی است که با این تصمیمات رفع نمی شود.

وی با بیان اینکه برای گرمایش در تهران از سوخت گاز و گازوییل که فسیلی است استفاده می کنیم، اضافه نمود: در تهران عادت کردیم که ضمن روشن کردن بخاری، پنجره را باز می کنیم. اولین منشأ آلودگی مصرف سوخت است.

هاشمی تأکید کرد: اینکه گفته می شود خودرو محوری تنها منشأ آلودگی هوای پایتخت است را قبول ندارم، سهم استفاده از لوازم گرمایشی و خودرو در آلودگی هوا پنجاه-پنجاه است.

وی در ادامه به موضوع پروانه ساخت ساختمان پلاسکو اشاره کرد و اضافه نمود: اختلافی بین شهرداری و بنیاد مستضعفان در این خصوص وجود دارد که شهرداری معتقد است بنیاد باید پروانه بگیرند. پلاسکو ملک بنیاد مستضعفان است و سرقفلی آن واگذار شده و مالک باید بسازد و تحویل دهد، هزینه ساخت بالاست و بنیاد سعی دارد تراکم بیشتری بگیرد تا هزینه ساخت پایین بیاید.

وی ادامه داد: مقیمی استاندار وقت تهران در آن زمان دخالت کردند که کار شروع شود.

رییس شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره تجمعات اعتراضی با بیان اینکه این تجمعات پیچیده است، گفت: در کشورهای توسعه یافته اعتراض به این گونه است که تجمع با نامه اعلام می شود و شعارها و تعداد افراد معین می شود و مسئول تجمع معین است. قانون تجمع معین است و شورای تامین باید اجازه دهد.

هاشمی اضافه نمود: در هیچ کشور پیشرفته ای این گونه نیست که بگویند نقطه ای را بگذاریم که هر گروه برود در آنجا تجمع کند. باید شرایط به گونه ای باشد که مردم اعتراض کنند و مسئولیت آن را برعهده بگیرند.

وی در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت لایحه زیست شبانه در پایتخت، اضافه نمود: یک زیست شبانه و یک زیست نصف شبانه داریم که من با زیست شبانه تا ساعت 10 شب موافق هستم و با زیست نصف شبانه مخالفم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 378

به "تخریب تابلوهای مزین به نام شهدا مربوط به 10 سال گذشته است ، با زیست نصف شبانه مخالفم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب تابلوهای مزین به نام شهدا مربوط به 10 سال گذشته است ، با زیست نصف شبانه مخالفم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید