بیش از 28 هزار گونه در معرض نابودی است

به گزارش فروش برتر، آنالیز های جدید اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از 28 هزار گونه در معرض خطر قرار دارند.

بیش از 28 هزار گونه در معرض نابودی است

به گزارش ایسنا، طبق لیست قرمز گونه های در معرض خطر که توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) جمع آوری شده بیش از 28 هزار گونه در سراسر دنیا با تهدید روبرو هستند. در این فهرست خطر انقراضِ حدود 106 هزار گونه ارزیابی شده که بیش از یک چهارم از آن ها در خطر جدی هستند.

برآوردهای اخیر حاکی از آن است که حدود یک میلیون گونه با خطر انقراض روبرو هستند و این درحالی است که این آمار بر اساس تخمین بوده و اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت برای اعلام ارزیابی های خود از خطر انقراض گونه های جانوری و گیاهی از معیارهای دقیق استفاده می نماید.

در جدیدترین لیست قرمز گونه های در معرض خطر آمده است: 105 هزار و 732 گونه که پیش از این خطری آن ها را تهدید نمی نموده اکنون در گروه گونه های در معرض انقراض قرار گرفته اند. همچنین مجموع تعداد گونه های در معرض تهدید 28 هزار و 338 مورد گزارش شده و انقراض 873 گونه از سال 1500 گزارش شده است.

این رقم در مقایسه با آمار منتشر شده از احتمال انقراض یک میلیون گونه ناچیز است اما تنها حدود یک درصد از حیوانات، قارچ ها و گیاهان در دنیا در لیست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت به طور رسمی ارزیابی شده اند. هرچه گونه های بیشتری ارزیابی شوند تعداد گونه های در معرض انقراض نیز افزایش پیدا می نماید.

به گزارش ساینس الرت، به فهرست جدید بیش از 7000 گونه از سراسر دنیا افزوده شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 39

به "بیش از 28 هزار گونه در معرض نابودی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 28 هزار گونه در معرض نابودی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید