به هیچ کس در تیم ملی مقدار من ظلم نشد ، مگر قرار است پرسپولیس همواره قهرمان گردد؟

به گزارش فروش برتر، مدافع ملی پوش ایران می گوید از اتفاقات جام جهانی اخیر می توان یک کتاب نوشت.

به هیچ کس در تیم ملی مقدار من ظلم نشد ، مگر قرار است پرسپولیس همواره قهرمان گردد؟

به گزارش خبرنگاران شجاع خلیل زاده، مدافع میانی تیم ملی و باشگاه الاهلی قطر، در بازی های مقدماتی جام جهانی2022 یکی از بازیکنان ثابت تیم ملی بود که عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشت. او امیدوار بود بازی در جام جهانی را تجربه کند ولی آمدن کارلوس کی روش بدترین اتفاق ممکن برای خلیل زاده بود. شجاع در جام جهانی حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد و حرف های زیادی در دل او ماند که هنوز هم حاضر نیست بعضی از آنها را به زبان بیاورد. خلیل زاده که در این چند ماه تصمیم به سکوت گرفته بود، دقایقی با خبرنگاران ورزشی صحبت کرد. گفت وگو با این بازیکن را می خوانید.

در خصوص عملکرد الاهلی در فصل جاری لیگ قطر چه صحبتی داری؟

عملکرد بدی نداشتیم ولی می توانستیم جایگاه بهتری داشته باشیم. در چند بازی بدشانسی آوردیم.

ولی بعضی معتقدند نتایج خوبی در این فصل نگرفتید؟

از آنهایی که سابقه بازی در فوتبال قطر را دارند، می توانید در خصوص شرایط لیگ این کشور سؤال کنید. در لیگ قطر بیشتر بازیکنان ملی پوش و خارجی در 2تیم الدحیل و السد بازی می نمایند و کار برای بقیه تیم ها سخت است. من با توجه به پتانسیل تیم خودمان می گویم که نتایج بدی نگرفتیم.

از عملکرد خودت در این فصل راضی هستی؟

بله، من فصل خیلی خوبی داشتم و راضی هستم.

فصل آینده هم با الاهلی قرارداد داری؟

بله، قرارداد دارم.

پس قطعا در این تیم می مانی؟

هیچ کس از فردایش خبر ندارد و ما هیچ وقت نمی توانیم در خصوص آینده با قاطعیت صحبت کنیم. حتما می دانید که من 2 مصدومیت بسیار سخت داشتم و با این شرایط در لیگ قطر فوتبال بازی کردم، اینجا اگر بازیکن مصدوم گردد، قطعا کارش سخت خواهد شد و قطری ها هم در خصوص بازیکن خارجی تعارفی ندارند و اگر کیفیت خوبی نداشته باشید، عذر شما را می خواهند. با وجود 2 جراحی و مصدومیتی که داشتم، خدا را شکر فصل خوبی را پشت سر گذاشتم.

در لیگ قطر مهاجمان خارجی باکیفیتی بازی می نمایند که این کار شما را سخت تر می کرد، درست است؟

کیفیت خارجی های لیگ قطر با لیگ ایران اصلا قابل قیاس نیست. اینجا ممکن است یک بازیکن خارجی مقدار کل بودجه یک باشگاه بزرگ ایرانی قیمت داشته باشد. یک نمونه اولونگا مهاجم کنیا بود که دیدید ولی بازیکنان بهتر از او هم در لیگ قطر فوتبال بازی می نمایند.

کنعانی زادگان هم ظاهرا پنالتی زن اول تیم شماست؟

بله، او هم فصل خوبی در الاهلی داشت. بعضی می گویند الاهلی گل زیاد خورده ولی فوتبال فقط معطوف به 2بازیکن نیست. آنهایی که اینجا فوتبال بازی نموده اند به خوبی درک می نمایند که لیگ قطر چقدر سخت است، این لیگ بدون شک یکی از سخت ترین لیگ هاست.

به نظر می رسد با هزینه ای که تیم های عربی و شرق آسیا می نمایند، تیم های ایرانی همچنان باید در حسرت قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا باشند؟

من شرح دادم که بازیکنان خارجی در اینجا یا کشورهایی مثل عربستان، کره و ژاپن با بازیکنان خارجی لیگ ایران قابل قیاس نیستند. آنها وقتی بازیکن خارجی می خرند توقع دارند که بازی را برایشان دربیاورد و بازیکنان خارجی هم بازی را درمی آورند. امکانات در فوتبال ایران صفر نیست بلکه زیر صفر است. ما اینجا در یک تیم باشگاهی چند زمین تمرین و برترین امکانات را داریم ولی تیم ملی ایران یک زمین تمرین ندارد. این واقعا خنده دار است، حالا تیم های باشگاهی که جای خودش را دارد. ما در پرسپولیس هم بودیم، یک زمین تمرین درست نداشتیم. بهتر است مسئولان به جای اینکه به آوردن VAR فکر نمایند، اول دنبال درست کردن زمین ها باشند. 80درصد ورزشگاه های ایران، زمین چمن خوبی ندارند، یا بهتر بگویم که زمین چمن 80درصد ورزشگاه های ایران در حد لیگ محلات است. بازیکنان ایرانی مظلوم ترین بازیکنان جهان هستند که در این شرایط فوتبال بازی می نمایند. ما با این همه مشکل و نداشتن توپ و زمین استاندارد که چیزهای اولیه در فوتبال هستند، به کدام موفقیت می خواهیم برسیم؟

فکر می کنی پرسپولیس قهرمان لیگ گردد؟

سرنوشت قهرمانی دست پرسپولیس است و می تواند قهرمان گردد. امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

دربی را دیدی؟

بله، به نظرم پرسپولیس در این بازی مستحق برد بود و به حقش رسید. من معتقدم هر تیمی قبل از دربی کری بخواند، کارش را سخت می نماید. ضمناً بازیکنان پرسپولیس در دربی پخته تر بودند و با تجربه خودشان بازی را بردند.

عیسی آل کثیر هم این روزها به دوران اوج نزدیک شده. فکر می کردی او گل 3امتیازی دربی را بزند؟

من عیسی را درک می کنم که چه شرایط سختی داشت چون خودم هم قبلا مصدوم شدم. خدا عیسی را دوست داشت که این گل مهم را زد و امیدوارم روزهای خوب او تداوم داشته باشد.

چند ماه دیگر باید در جام ملت های آسیا بازی کنیم. با این مشکلاتی که فوتبال ایران دارد، آیا شانسی برای قهرمانی داریم؟

به نظر من برترین اتفاق آمدن قلعه نویی بود و بعد از چند سال که مربی خارجی راهنمایی تیم ملی را برعهده داشت، ما باید مربی ایرانی می آوردیم. متأسفانه ما به مربیان ایرانی بها نمی دهیم و اعتمادی به آنها نداریم. شما دیدید که مربی قبلی تیم ملی چگونه نتیجه گرفت. بعد از جام ملت های آسیا در مالزی که در ضربات پنالتی به کره جنوبی باختیم، دیدید که چه برخوردی با امیر قلعه نویی شد ولی شما ببینید با مربیان خارجی که هیچ نتیجه ای نگرفتند، چگونه برخورد شد. به هر حال آنها در رسانه ها و تلویزیون حامیان خاص خودشان را داشتند. من در قطر با مربیان خارجی کار نموده ام و به جرأت می گویم که مربیان ایرانی از یک مربی مثل لورن بلان که با او کار نموده ام، بهتر هستند. نمی دانم چرا به مربیان ایرانی اعتماد نمی گردد.

نگفتی آیا شانسی برای قهرمانی داریم؟

ما بازیکنان خوبی داریم و سرمربی تیم ملی هم تجربه کافی را دارد. قطعا کار سخت است ولی این پتانسیل را داریم که قهرمان شویم.

بازی نکردن در جام جهانی یک اتفاق تلخ برای تو بود. وقتی به آن روزها فکر می کنی اذیت نمی شوی؟

اگر بخواهم حرف بزنم می توان یک کتاب نوشت ولی الان زمانش نیست و دوست ندارم صحبتی کنم که تیم ملی وارد حاشیه گردد. حتی بعد از جام جهانی هم که سرمربی تیم ملی رفت، حرفی نزدم. فقط این را می گویم که در جام جهانی در حق هیچ بازیکنی به مقدار من ظلم نشد و خیلی چیزها را به چشم دیدم که یک روز در خصوصش صحبت می کنم. البته فقط من ندیدم و دیگران هم دیدند که چه اتفاقاتی رخ داد. من به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشتم و حرفی نزدم اما در دلم خیلی حرف ها هست.

شرایط پرسپولیس

من بازی های لیگ برتر ایران را دنبال می کنم. زمانی که پرسپولیس سوم بود، خیلی ها از یحیی گل محمدی انتقاد می کردند و حرف ناحق در خصوص این مربی می زدند، واقعا دلیلش چه بود؟ شما کارنامه این مربی را نگاه کنید، آیا در تمام تیم هایی که بوده کارنامه بدی داشته؟ چرا ما باید اینطور به فوتبال نگاه کنیم، مگر قرار است پرسپولیس همواره قهرمان گردد؟ طرفداران و پیشکسوتان باید در روزهای سخت پشت تیم باشند نه اینکه غیرمنطقی ایراد بگیرند. در روزهای خوشی که همه پشت تیم هستند، در روزهای سخت مهم است که همراه تیم باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1402 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 2014

به "به هیچ کس در تیم ملی مقدار من ظلم نشد ، مگر قرار است پرسپولیس همواره قهرمان گردد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "به هیچ کس در تیم ملی مقدار من ظلم نشد ، مگر قرار است پرسپولیس همواره قهرمان گردد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به هیچ کس در تیم ملی مقدار من ظلم نشد ، مگر قرار است پرسپولیس همواره قهرمان گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید