برخورد با استخراج کنندگان غیرقانونی رمزارزها در دستور کار

به گزارش فروش برتر، شرکت توانیر در اطلاعیه ای اعلام نمود با توجه به اینکه استفاده از ماینرها بدون مجوز، کسب و کاری غیرقانونی است و به اموال عمومی آسیب رسانده و تضییع حقوق مشترکان را در پی دارد، به شدت با آن برخورد می گردد.

برخورد با استخراج کنندگان غیرقانونی رمزارزها در دستور کار

به گزارش خبرنگاران، در این اطلاعیه آمده است: توانیر از استحصال قانونی رمز ارز حمایت می نماید، اما برخورد با استخراج نمایندگان غیرقانونی را با یاری مراجع امنیتی و انتظامی در دستور کار دارد؛ از این رو با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی چون کسب و کاری غیر قانونی است و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می گردد، به شدت با آن برخورد می گردد.

این شرایط به ویژه در این ایام گرم تابستان، به دلیل مصرف برق بسیار زیاد ماینرها، بیش از پیش اهمیت خود را نشان می دهد.

در صورتی که مراکز استخراج رمز ارزها که با سوء استفاده از انشعابات قبلی مانند کشاورزی یا صنعتی و... به این کار مبادرت می نمایند، شناسایی شوند، ضمن جمع آوری انشعاب و اخذ مابه التفاوت هزینه برق مصرفی و تعرفه ماینینگ، با مالکان آن نیز برخورد قانونی خواهد شد، لذا رسما اعلام می کنیم برای جلوگیری از برخورد قانونی و جمع آوری ماینرها، لازم است مالکان این تجهیزات هر چه سریعتر به شرکت های توزیع ذی ربط مراجعه و درخواست انشعاب مطابق با قانون مقررات مرتبط با رمز ارزها را ثبت نمایند.

در صورت ارائه درخواست و طی مراحل قانونی، شرکت های برق نیز با قید اولویت به این درخواست ها رسیدگی و مطابق با ضوابط همکاری خواهند کرد.

خاطرنشان می سازد: به تمامی افراد حقیقی یا حقوقی که محل ماینرهای غیرقانونی را به اداره برق اطلاع دهند، تا سقف 10 میلیون تومان پاداش داده می گردد.

وی توضیح داد: اطلاعات این افراد نزد اداره های برق، به صورت محرمانه حفظ خواهد شد.

مالکان ماینرها و استخراج نمایندگان رمز ارز می توانند با سرمایه گذاری در طرح های بهینه سازی مصرف برق که به زودی فراخوان آنها توسط توانیر منتشر خواهد شد، برق مورد نیازشان را با قیمت های بسیار جذاب و مالی در مقایسه با سایر کشورهای جهان تامین نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 908

به "برخورد با استخراج کنندگان غیرقانونی رمزارزها در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با استخراج کنندگان غیرقانونی رمزارزها در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید