افزایش موارد التهاب قلب در میان دریافت کنندگان واکسن آمریکایی کرونا

به گزارش فروش برتر، خبرگزاری خبرنگاران- سازمان غذا و داروی آمریکا گفت؛ تزریق واکسن های مدرنا و فایزر ، خطر ابتلاء به التهاب عضلات قلب و آماس حاد یا مزمن کیسه غشایی دربرگیرنده قلب را افزایش می دهد.

افزایش موارد التهاب قلب در میان دریافت کنندگان واکسن آمریکایی کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از سی ان ان، سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد: تزریق واکسن های مدرنا و فایزر برای پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا، خطر ابتلاء به میوکاردیت (التهاب عضلات قلب) و پریکاردیت (آماس حاد یا مزمن کیسهٔ غشایی دربرگیرندهٔ قلب) را به همراه دارند.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: این هشدار یادآوری می کند گزارشهایی مربوط به عوارض جانبی پس از واکسیناسیون - به ویژه پس از دز دوم - افزایش خطر هر دو نوع التهاب قلب را نشان می دهند.

اوایل این هفته، مشاوران واکسن در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا شنیدند سازمان غذا و دارو پس از تزریق 300 میلیون دز از این دو واکسن، حدود 1200 گزارش از چنین التهاب های قلبی دریافت کرده است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا حدود 300 مورد از این موارد را تأیید کرده است که بسیاری از آن ها در میان جوانان بوده است.

دکتر متیو استر متخصص قلب مدعی است بیماران به سرعت بهبود می یابند.

سازمان غذا و دارو به دریافت کنندگان واکسن توصیه می کند در صورت مشاهده درد در قفسه سینه، تنگی نفس یا احساس تپش قلب پس از واکسیناسیون، فوراً به پزشک مراجعه کنند.

نتایج تحقیقات در انگلیس

حدود یک سوم کسانی که در انگلیس واکسن فایزر و بیو اِن تِک، از واکسن های کووید، را دریافت کرده اند نوعی عارضه جانبی را گزارش می کنند.

محققان انگلیسی که این گزارش ها را جمع آوری کردند دریافتند که هیچ یک از این عوارض جدی نبوده است، به طوری که یک عارضه رایج درد در محل تزریق واکسن است.

کارشناسان می گویند که این یافته ها، از حدود 40 هزار نفر که بیشترشان پرسنل بخش بهداشت هستند، برای میلیون ها نفری که واکسن را دریافت خواهند کرد اطمینان بخش است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1481

به "افزایش موارد التهاب قلب در میان دریافت کنندگان واکسن آمریکایی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موارد التهاب قلب در میان دریافت کنندگان واکسن آمریکایی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید