افزایش شمار مسمومان روستای شیخ صله به 222 نفر

به گزارش فروش برتر، فرماندار ثلاث باباجانی می گوید شمار مسمومان در روستای شیخ صله که از دیروز موج آن آغاز شده است تا عصر امروز به 222 نفر افزایش یافته است

افزایش شمار مسمومان روستای شیخ صله به 222 نفر

به گزارش ایلنا، از ساعت هشت و نیم روز گذشته که اولین نشانه های مسمومیت در روستای مرزی شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی مشاهده شد تا به امروز شمار مصدومان این روستا به 222 نفر رسید.

ویسی رئیس بیمارستان محمد کرمانشاهی می گوید: از سه بامداد دیشب مسمومان یا به صورت شخصی و یا با آموبولانس ها اوژانس به این بیمارستان رسیدند و همه آن ها پذیرش شدند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مسئله ای در پذیرش و یا در تهیه دارو و تجهیزات، خدمات پزشکی و پرستاری نداشتیم، گفت: تعدادی از بستری شدگان بامداد امروز ترخیص شده اند و تعدادی هم فرآیند درمانی آن ها ممکن است چند روز طول بکشد، ولی باید یادآور شد که حال عمومی اکثریت این بیماران خوب است.

همچنین شکری فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در جلسه ستاد بحران این شهرستان با اعلام اینکه شمار مبتلایان به 222 نفر افزایش یافته است، گفت: از این تعداد مسموم دیشب 24 نفر به مراکز درمان استان و بیمارستان محمدکرمانشاهی اعزام شده اند و امروز هم تعداد 9 نفر ترخیص شدند.

وی در ادامه افزود: هم اکنون نیز 3 نفر در بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی بستری هستند و مابقی در خود روستا بصورت سرپایی توسط تیم پزشکی مستقر در خانه بهداشت شیخ صله مداوا شدند.

شکری شرح داد: تمهیدات لازم در خصوص تهیه آب شرب تا جواب و نتیجه نهایی آزمایشات اتخاد شده است و تمام دستگاه های خدمات رسان در آماده باش کامل هستند.

همچنین در ادامه بالایی مدیر کل ستاد بحران استان نیز گفت: از صبح امروز در کرمانشاه 24 نفر بستری داشتیم که 9 نفر ترخیص شدند و نتیجه آزمایش میکروبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی می گوید آلودگی ناشی از آلودگی آب با علامت احتمالاً فاضلاب یا عدم کلر زنی بوده است.

بالایی گفته است در بالادست این روستا چشمه ای وجود دارد که آب روستا را تامین می کند و در نزدیکی آن خانه هایی وجود دارد که بعضا چاه فاضلاب غیر مجاز دارند که احتمالا از این چاه ها ممکن است فاضلاب به آب چشمه نفوذ کرده باشد.

این در حالی است که کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفته است آب شرب تحویلی به روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی سالم است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز به طور قطع مشخص نیست، علت مسمومیت برخی از افراد این روستا مصرف آب یا چیز دیگری بوده است گفته، براساس نمونه برداری های روز گذشته و امروز از آب روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی آب تحویلی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان هیچ مسئله ای نداشته و سالم است

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 984

به "افزایش شمار مسمومان روستای شیخ صله به 222 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار مسمومان روستای شیخ صله به 222 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید