ارائه توضیحات و توصیه هایی در مورد آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد

به گزارش فروش برتر، خبرگزاری خبرنگاران- معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به ارائه توصیه ها، توضیحات و نکاتی در مورد آزمون استخدامی اختصاصی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد پرداخت.

ارائه توضیحات و توصیه هایی در مورد آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمود پاکدل با بیان اینکه آزمون استخدامی اختصاصی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد در حال حاضر به 47 دستگاه و به میزان 12190 شغل محل اختصاص دارد اضافه کرد: با تکمیل شغل محل های جدید از طرف دستگاه های یاد شده تعداد فرصت های استخدامی افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: برای شرکت ایثارگران مشمول در این آزمون ضمن ابلاغ بخشنامه به ادارات کل استانی از آنان خواسته شده به هر طریق ممکن اطلاع رسانی لازم به ذینفعان جهت ثبت نام در این آزمون به عمل آید که لازم است در این راستا نکاتی مهم و ضروری مورد توجه دقیق و جدی مشمولین قرار گیرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد این نکات گفت: تمام مشمولان عزیز باید قبل از ورود به سایت و ثبت نام از شرایط بیکاری خود در سامانه جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران (سجایا) اطمینان حاصل نمایند و در صورتی که شرایط شغلی آنان به دلیل عدم مراجعه به بنیاد بیکار ثبت نشده باشد باید سریعاً نسبت به ثبت و یا تغییر آن اقدام نمایند. بدیهی است افرادی که دارای شغل بوده و در سامانه مزبور شاغل ثبت شده اند اجازه شرکت در این آزمون را نخواهند داشت و در زمان ثبت نام و ثبت ایثارگری به عنوان فرد غیرمجاز جهت شرکت در آزمون شناخته خواهند شد.

پاکدل با تأکید بر اهمیت مطالعه کامل دفترچه آزمون توسط داوطلبان به منظور اطلاع از شرایط مربوط به احراز شغل محل های انتخابی، بومی بودن و... اضافه کرد: هریک از مشمولین مجاز هستند حداکثر 3 شغل محل را متناسب با شرایط احراز آن شغل محل ها به ترتیب اولویت خود انتخاب نمایند. بعد از اعلام نتیجه آزمون و اعلام قبولی در یکی از شغل محل ها، حتی اگر امتیاز شغل محل های بعدی را به دست آورده باشند امکان تغییر و جابجایی در شغل محل های دیگر وجود ندارد.

وی اضافه کرد: انتخاب شغل محل ها باید بر اساس شرایط احراز آن ها و مدرک تحصیلی متقاضی باشد و چنانچه به اشتباه این انتخاب صورت پذیرد حق هیچ گونه اعتراضی وجود نخواهد داشت. همچنین هریک از متقاضیان برای بهره مندی از امتیاز بومی بودن باید شرایط احراز خود را با توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مطابقت و دقیقاً بر اساس توضیحات دفترچه اقدام نمایند. بدیهی است چنانچه بر اساس امتیاز بومی بودن پذیرفته شوند و نتوانند مستندات لازم را جهت صحت ادعای خود ارائه نمایند آن دستگاه از پذیرش و استخدام آنان جلوگیری خواهد نمود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیح داد: داوطلبان عزیز در صورت پذیرفته شدن در هریک از شغل محل های انتخابی، موظف به ارائه تعهد محضری مبنی بر خدمت در آن محل به مدت حداکثر 10 سال به دستگاه مربوطه هستند و امکان جابجایی آنان از طرف دستگاه یا بنیاد شهید و امور ایثارگران به هیچ عنوان وجود ندارد.

پاکدل با بیان اینکه چنانچه هریک از افراد شرکت نماینده در این آزمون، در آزمون های استخدامی فراگیر یا آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت نموده و به عنوان فرد پذیرفته شده قطعی معرفی شده باشند، در هر مرحله از فرآیند استخدام که باشند از پذیرش آن ها جلوگیری خواهد شد اضافه کرد: سؤالات آزمون برای همه سطوح و مقاطع مختلف به صورت عمومی و غیرتخصصی خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه در بسیاری از شغل محل های مشخص شده توسط دستگاه ها شرط جنسیت اعلام نشده، انتخاب آن شغل محل ها برای تمام ایثارگران امکان پذیر است، اما متقاضیان باید در انتخاب نوع شغل محل هایی که جنسیت مرد یا زن به لحاظ نوع شغل ذکر شده مهم و لازم است، دقت لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: این اولین آزمون بند ج ماده 87 است و هنوز فرصت کافی تا سرانجام برنامه ششم توسعه و مشخص تکلیف مابقی مشمولین وجود دارد. همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان ها نیز مسائل مربوط به ثبت نام و فرآیند آن را رصد می نمایند و گزارش های خود را به منظور اصلاح و برنامه ریزی آینده به ستاد مرکز بنیاد اعلام خواهند کرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بنیاد تمام کوشش خود را به منظور جذب و استخدام عزیزان مشمول این قانون در دستگاه های اجرایی انجام می دهد اضافه کرد: با توجه به اینکه قانون گذار به استخدام همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد در بند ج ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه تأکید داشته و با عنایت به تأکیدات و پیگیری های فراوان مهندس اوحدی رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران چنانچه مشمولین این بند از قانون به دلیل عدم ارائه رشته تحصیلی آن ها توسط دستگاه های اجرایی در آزمون یاد شده پیروز به ثبت نام در این آزمون نشوند و یا پس از شرکت در آزمون در شغل محل انتخابی خود پذیرفته و قبول نشوند، پیگیری لازم جهت احقاق حق آن ها و استخدامشان تا سرانجام برنامه ششم انجام خواهد گرفت.

پاکدل اضافه کرد: همانطور که اشاره شد این آزمون به صورت اختصاصی و برای نخستین بار به این شکل برگزار می گردد قطعاً در اجرا دارای اشکالاتی است که بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری و هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و همچنین به وسیله دستگاه های مربوطه تمام کوشش خود را جهت برطرف مسائل به کار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به بیان تاریخچه ای از فرایند شکل گیری این آزمون پرداخت و گفت: دولت بر اساس بند ج ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه مکلف است تا سرانجام زمان این برنامه نسبت به جذب و استخدام همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر اقدام کند. از ابتدای سال 1399 همزمان با انتصاب جناب آقای مهندس اوحدی به عنوان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری های جدی و مستمر جهت اجرای این بند قانونی انجام شد و به همین منظور مکاتبات متعددی با سازمان اداری و استخدامی و دستگاه های اجرایی مورد نظر با امضای رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مسئولین ذیربط انجام پذیرفته است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: با پیگیری های انجام گرفته، سازمان اداری و استخدامی کشور با اجرای قانون یادشده موافقت کرد و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران مبادرت به ارائه رشته های تحصیلی ایثارگران مشمول به دستگاه های اجرایی که دارای فراوانی در آن رشته ها هستند کرد.

وی توضیح داد: به همین دلیل سازمان اداری و استخدامی مجوز جذب و استخدام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد را برای 51 دستگاه صادر کرد و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز اطلاعات مربوط به شغل محل های مشخص شده بر اساس رشته تحصیلی، جنسیت و محل سکونت افراد را در اختیار تمام دستگاه هایی که برای آنان مجوز صادر شده بود قرار داد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد تکمیل شغل محل های جدید گفت: تعدادی از دستگاه ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان جنگل ها، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان پزشکی قانونی و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در حال تکمیل شغل محل های جدید و ثبت آن ها در پورتال سازمان سنجش هستند که به محض اتمام آن ها با هماهنگی که با سازمان سنجش به عمل خواهد آمد فرصت جدید برای باز شدن مجدد سایت جهت ثبت نام متقاضیان جدید و نیز ویرایش اطلاعات ثبت شده اخذ خواهد شد.

پاکدل اضافه کرد: اطلاعات تمام فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با حوزه نفت همانند سایر دستگاه ها در اختیار وزارت نفت قرار گرفته است و پیگیری لازم جهت ثبت شغل محل های مورد نظر آن وزارتخانه در پورتال سازمان سنجش در حال اجرا است که تا به امروز در پورتال بارگذاری نشده است و به محض حصول نتیجه به اطلاع عزیزان مشمول رسانده خواهد شد.

وی در سرانجام گفت: در سرانجام از سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان سنجش و تمام دستگاه های اجرایی که به موقع اطلاعات خود را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کردند تشکر و قدردانی می کنیم و برای همه عزیزان شرکت نماینده در این آزمون آرزوی پیروزیت داریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1395

به "ارائه توضیحات و توصیه هایی در مورد آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه توضیحات و توصیه هایی در مورد آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید