8 باور نادرست درباره سفر هوایی و فرودگاه

به گزارش فروش برتر، باورها و اطلاعات نادرست در مورد سفر هوایی

اگر پروازتان را از دست بدهید چه اتفاقی می افتد؟ اگر دیر به پرواز برسید یا پروازتان به دلایلی کنسل شود آیا هزینه به شما مسترد خواهد شد؟ آیا می توانید با پرواز بعدی سفر کنید؟ این ها سوالاتی که همیشه موقع پرواز هوایی برای ما پیش می آید و شایعات و اطلاعاتی در این مورد وجود دارد که تمام آن ها درست نیستند. همیشه در این مورد ابهاماتی وجود دارد و هرکس چیزی می گوید. در این مطلب قصد داریم در مورد باورهای نادرستی که در مورد سفر هوایی و فرودگاه وجود دارد توضیحاتی بدهیم. شاید خواندن این مطالب به شما کمک دید بهتری به پرواز و سفر هوایی پیدا کنید. در هر صورت قبل از هر چیز توصیه می شود قبل از رزرو بلیط، قواعد مخصوص خط هواپیمایی را مطالعه کنید تا با خیالی آسوده و مطمئن سفر کنید. با خبرنگاران همراه باشید.

8 باور نادرست درباره سفر هوایی و فرودگاه

1- اگر پروازتان را از دست بدهید هزینه به شما مسترد خواهد شد. این موضوع همیشه و تحت هر شرایط صادق نیست. اگر پرواز شما به علت نقص فنی، عدم حضور به موقع کارکنان یا موارد مشابه کنسل شود، و شرکت هواپیمایی مقصر اصلی لغو پرواز باشد هزینه پرواز به شما مسترد خواهد شد. اما اگر به علت شرایط نامساعد جوی و هر علتی که به آب و هوا مربوط است، یا دلایلی که خارج از کنترل است پروازتان لغو شود، در این صورت هزینه بلیط، هتل یا هرگونه خسارتی که به علت این کنسلی متحمل شوید جبران نخواهد شد.

2- اگر پروازتان را از دست بدهید می توانید پرواز بعدی را رزرو کنید. این موضوع نیز همیشه صحت ندارد. اگر پروازتان را از دست بدهید و اصرار داشته باشید که با پرواز بعدی سفر کنید بسته به نوع خط هواپیمایی، ممکن است مجبور شوید هزینه اضافی بپردازید. این امر کاملا به علت از دست دادن پرواز شما بستگی دارد. اگر به هر علت با تاخیر به فرودگاه برسید و پروازتان را از دست بدهید قانونی وجود دارد که شرکت هواپیمایی تلاش خود را می کند که شما را در یکی از پرازها جا بدهد. اما برای این منظور مجبور خواهید بود مدتی صبر کنید و منتظر بمانید. اگر پروازهای متوالی دارید و به علت تاخیر یکی از پروازها، پرواز بعدیتان را از دست بدهید، شرکت هواپیمایی از شما حمایت می کند و در یکی از پروازها برایتان جایی پیدا می کند.

3- اگر به علت اتفاقی خارج از کنترل پرواز شما لغو شود، پرواز بعدی برای شما رزرو خواهد شد. اگر علت لغو پرواز همچنان وجود دارد و به قوت خود باقی باشد، به این معناست که اتفاق مهمی رخ داده است. در این صورت تمام مسافران با پروازهای بعدی به سفرشان ادامه می دهند. اما این اتفاق در صورتی ممکن خواهد بود که به تعداد کافی جایگاه کافی وجود داشته باشد. اگر در پرواز بعدی به تعداد کافی جایگاه خالی نباشد، شما در لیست انتظار قرار می گیرید تا با اولین پروازی که جای خالی داشته باشید به سفرتان ادامه دهید.

4- اگر با تاخیر به فرودگاه برسید و دیر از گیت عبور کنید هواپیما منتظر شما می ماند! تاخیر در پرواز خسارت های گزافی برای شرکت های هواپیمایی به بار می آورد. بنابراین فقط در صورتی که اتفاق مهمی افتاده باشد پرواز با تاخیر انجام خواهد شد.

5- اگر پروازتان کنسل شود در اولین پرواز موجود، صرف نظر از نوع خط هواپیمایی، برای شما بلیط رزرو خواهد شد. این موضوع کاملا غلط و نادرست است! برخی شرکت های هواپیمایی مثل امریکن ایرلاین، دلتا ایرلاین و … با یکدیگر همکاری می کنند و در چنین شرایطی از مسافران همدیگر پشتیبانی می کنند. اما در مورد سایر شرکت های هواپیمایی این امر صادق نیست و شما تنها می توانید با پرواز متعلق به همان شرکت هواپیمایی به سفرتان ادامه دهید.

6- اگر شرکت هواپیمایی شما ورشکسته شود یا به هر علت فعالیتش متوقف شود می توانید با بلیط رزرو شده خود با یک خط هواپیمایی دیگر سفر کنید یا آنکه می توانید هزینه بلیط خود را پس بگیرید. چنین چیزی درست نیست. بهترین لطفی که شرکت هواپیمایی می تواند برای شما انجام دهد این است که بلیط های سایر خطوط هواپیمایی را با قیمت پایین تری به شما پیشنهاد دهد.

7- اگر در کیف دستی خود فندک داشته باشید اشکالی ندارد. برای مدت های طولانی حمل فندک در کیف دستی ممنوع بود، اما امروزه این کار مجاز است. البته این قانون همیشه در حال تغییر است و بسته به نوع خط هواپیمایی ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد. پس بهترین کار این است که قبل از هر کار، قوانین مربوط به آن شرکت هواپیمایی را با دقت مطالعه کنید.

8- اگر به صورت گروهی بلیط رزرو کنید حتما کنار هم خواهید نشست. همیشه پیشنهاد می شود که هنگام رزرو بلیط جایگاه های خود را هم انتخاب کنید. اگر صرفا بلیط رزرو کنید و جایگاه ها را مشخص کنید ممکن است جایگاه هایی که برای شما مشخص می شود لزوما کنار هم نباشد و مجبور باشید در طول سفر جدا از هم بنشینید. اگر چنین اتفاقی افتاد می توانید از مهماندار کمک بخواهید، اما آن ها هم در صورتی که امکانش وجود داشته باشد می توانند جایتان را عوض کنند.

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1751

به "8 باور نادرست درباره سفر هوایی و فرودگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 باور نادرست درباره سفر هوایی و فرودگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید