گوشت زرافه و فیل در آزمایشگاه تولید می شود

به گزارش فروش برتر به نقل از فیوچریسم، بیشتر گوشت های مصرفی در سراسر جهان از گاو، مرغ، ماهی تامین می شود. اما محققان اکنون در حال بررسی تولید گوشت از سلولها در آزمایشگاه هستند، به این ترتیب هیچ حیوانی کشته نمی شود.

گوشت زرافه و فیل در آزمایشگاه تولید می شود

به همین دلیل استارتاپ های مختلف درحال تلاشند تا انواع مختلف گوشت حیوانات مختلف از زرافه و فیل گرفته تا حتی دایناسور را در آزمایشگاه تولید کنند.

استارتاپ VOW Food روی کشت گوشت کانگورو در آزمایشگاه تمرکز کرده است. اما نکته جالب آن که این استارتاپ قصد دارد در آینده به تدریج مخزنی از سلول های حیوانات مختلف ایجاد کند.

مدیر ارشد اجرایی این شرکت می گوید: در طبیعت تنوع وسیعی وجود دارد که ظرفیت زیادی برای تولید و تجربه مواد غذایی مختلف را فراهم می کند. مخزن سلول های ما برای ایجاد بافت و مواد مغذی مختلف بسیار مناسب است.

جیمز سرپل یکی از استادان دانشگاه و حامیان حیوانات پیش بینی می کند مردم در آینده نسبت به خوردن گوشت های آزمایشگاهی اشتیاق بیشتری نشان خواهند داد. جالب آنکه مردم راحت تر می توانند گوشت های عجیبی که در آزمایشگاه تولید می شوند را بخورند.

گوشت گوساله ای که در آزمایشگاه تولید می شود، هیچگاه طعم گوشت واقعی را نخواهد داشت. اما اگر فرد تصوری از طعم یک ماده غذایی نداشته باشد، به طور حتم آن را راحت تر آزمایش خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 308

به "گوشت زرافه و فیل در آزمایشگاه تولید می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشت زرافه و فیل در آزمایشگاه تولید می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید