کتاب؛ قربانی کورونا

به گزارش فروش برتر، کتاب مدت مدیدیست که با مسائل مالی، کوچک شدن سبد خانوار، کمبود منابع مالی و تخصیص درامد خانواده ها به مایحتاج ضروری از جمله مواد خوراکی، دچار آسیب های جدی بوده و از سبد خانواده ها حذف شده است.

کتاب؛ قربانی کورونا

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، کتاب مدت مدیدیست که با مسائل مالی، کوچک شدن سبد خانوار، کمبود منابع مالی و تخصیص درامد خانواده ها به مایحتاج ضروری از جمله مواد خوراکی، دچار آسیب های جدی بوده و از سبد خانواده ها حذف شده است.

موضوع کلی تر و همیشگی اینکه میزان مطالعه در کشورمان بسیار پایین بوده و اکنون تهیه کتاب و مجلات در کنار میل جامعه به سرگرمی با برنامه های اجتماعی و فضای مجازی و استفاده نادرست از تلفن همراه و اینترنت کمتر و کمتر شده است.

اکنون که پاندمی کرونا دنیا را به خود مبتلا کرده و فرهنگ و اقتصاد را متحول ساخته است و تمامی کسب و کارها را تعطیل یا بسیار تضعیف کرده است بیشتر از همه کتاب را به ورطه بحرانی کشانده است.

اکنون نیز که کتابخوانی علاوه بر ضعف فرهنگ مطالعه، سرگرم شدن به فضای مجازی و مسائل مالی خانواده ها؛ دچار افول شده بود این بازار فرهنگی را به سوی قربانگاه برده است، امروز بدتر از قبل با این ویروس ویرانگر بازار کتاب را تعطیل کرده و خرید آن را به میزان بسیاری و در بعضی موارد به صفر رسانده است.

ناشران و کتابفروشان به عنوان تهیه کنندگان و فروشندگان این محصول فرهنگی که اکثرا دارای سطح درآمد میانی بودند اکنون با تعطیلی کسب نشر و فروش کتاب و نبود خریدار ، به صورت جدی مسائل مالی دارند و به سمت ورشکستی سوق داده شده اند و تعطیل شده یا خواهند شد.

در این روزگار تلخ فرهنگی که کتاب قربانی کورونا شده است و ناشران و کتابفروشان دچار رکود و ورشکستگی باید مسئولین ذیربط فکر چاره کرده و به فریاد این عام ترین و مهمترین محصول فرهنگی یعنی کتاب و اصحاب آن برسند.

وزارت خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و صمت باید با حمایت هایی همچون خرید کتاب، ارائه سوبسید یا یارانه فرهنگی خاص به کاغذ و زینک، ارائه بن کتاب به دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف فرهنگی و … کتاب، ناشران و کتابفروشان را نجات دهند و یاریگر یار مهربان در روزهای سخت کرونایی باشند.

منبع : تجارت گردان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 705

به "کتاب؛ قربانی کورونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب؛ قربانی کورونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید