چند نکته برای بدن های مستعد جوش

به گزارش فروش برتر، برای جلوگیری از جوش زدن بدن و ایجاد و تشدید آکنه ، ساده ترین راه انتخاب لباس مناسب می باشد که اگر سایز و جنس مناسبی را انتخاب کنید از التهاب های پوستی نجات پیدا می کنید.

چند نکته برای بدن های مستعد جوش

انتخاب صحیح لباس برای شما که جوش می زنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از میهن نوین ، آکنه فقط مربوط به صورت نیست ، بلکه یک التهاب پوستی است که می تواند در هر نقطه ای از بدن از جمله شانه ها، پشت ، گردن و قفسه سینه ظاهر شود . عوامل بی شماری وجود دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث آکنه می شوند که لباس نامناسب یکی از آن هاست. لباس نامناسب باعث ایجاد و تشدید شرایط آکنه می شود به همین منظور این بخش از بهداشت و سلامت را بخوانید تا چگونگی این امر را بدانید.

ارتباط لباس با جوش زدن بدن

اعتقاد بر این است که آکنه به دلیل اختلالات هورمونی یا سموم محیطی ایجاد می شود. در این شرایط، غدد چربی زیرپوستی به مقدار زیادی چربی تولید می کنند و با سلول های مرده پوست مخلوط و سبوم ایجاد می کنند. این امر زمینه جوانه زنی باکتری های تولید کننده آکنه را فراهم می کند.

پوشیدن لباس های تنگ وغیر قابل تنفس، چربی و پوست مرده را با یکدیگر ترکیب می کند . سبوم را به عمق منافذ برده و پوست را از مبارزه طبیعی با باکتری های ایجاد کننده آکنه بازمی دارد. این انسداد منافذ ، شرایط ایده آلی برای رشد باکتری است. بنابراین باید مراقب لباسی که می پوشید ، باشید .

پیشگیری و رفع آکنه با انتخاب لباس مناسب

چندین نکته که می توانید با لباس مناسب از ایجاد آکنه پیشگیری کنید

  • تعریق میتواند به طور غیر مستقیم باعث ایجاد و تشدید آکنه شود. بنابراین توصیه می شود که همیشه لباس های نرم و گشادی بپوشید. لباس های نخی گزینه هایی ایده آل هستند زیرا جریان هوا را تسهیل می کنند و درعین حال عرق اضافی را جذب می کنند. اکسیژن برای سلامتی ضروری و در پاکسازی منافذ پوستی آکنه موجود کمک می کند.بنابراین پوشیدن لباس نخی برای کسانی که مشکل آکنه دارند ایده آل است.
  • اگر پوستی مستعد آکنه دارید، باید از پوشیدن پارچه های مصنوعی مانند پلی استر خودداری کنید. این پارچه اجازه تهویه هوا را نمی دهد و می تواند باعث تعریق بیش از حد شود بنابراین تولید چربی از غدد را افزایش می دهد.
  • اگر اهل ورزش هستید و پوستی مستعد آکنه دارید ، لباس ورزشی را انتخاب کنید که مناسب باشد و عرق را از پوست شما دور و به سرعت تبخیر کند .
  • لباس های پشمی نیز برای پوست خشن هستند و ممکن است باعث خارش شوند. این اتفاق می تواند باعث بدتر شدن آکنه های موجود ، گسترش باکتری های ایجاد کننده آکنه شود و حتی ممکن است جای زخم جوش را نیز بر جای بگذارند.
  • اگر روزانه ورزش می کنید یا فعالیت های سنگینی دارید ، پس از اتمام کارهای خود بلافاصله دوش بگیرید . نشستن با همان لباس پس از اتمام فعالیت های بدنی شدید ، می تواند باعث شیوع آکنه شود.
  • عرق، حامل باکتری هایی است که می تواند منافذ پوستی را مسدود کرده و باعث التهابات آکنه شود و بنابراین باید هنگام ورزش لباس راحتی بپوشید. پوشیدن لباس های خیلی تنگ می تواند منجر به ایجاد جوش در بدن شود .
منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1101

به "چند نکته برای بدن های مستعد جوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نکته برای بدن های مستعد جوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید