پروتکل ها برای سفرهای خوزستان جواب داد

به گزارش فروش برتر، بر اساس آخرین اطلاعات و گزارش های منتشر شده، گرچه تردد انواع وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی مختلف در هفته گذشته افزایش 18 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته اما این آمار برای استان خوزستان که پروتکل های سختگیرانه ای اعمال شد، جواب داد و میزان تردد انواع وسایل نقلیه در هفته گذشته 14 درصد کمتر شد.

پروتکل ها برای سفرهای خوزستان جواب داد

به گزارش خبرنگاران، بر اساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل ونقل جاده ای کشور از تحلیل شرایط تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی کشور، در بازه زمانی هشتم تا 14 اسفند ماه روزانه به صورت متوسط یک میلیون و 679 هزار و 974 وسیله نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی کشور تردد انجام داده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد و نسبت به مدت مشابه هفته گذشته (یکم تا هفتم اسفند ماه) چهار درصد افزایش داشته است.

همچنین این عدد برای انواع وسایل نقلیه سبک مانند سواری ها 23 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته و چهار درصد افزایش را نسبت به هفته نخست اسفند ماه تجربه نموده است.

سفرهای خوزستان کاهش یافت

آمارهای تردد در هفته مورد آنالیز نشان می دهد که تردد بین استانی وسایل نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی کشور نسبت به هفته دوم اسفند ماه در سال گذشته 51 درصد برای استان گلستان، 36 درصد برای استان اردبیل، 33 درصد برای استان گیلان و 28 درصد برای استان مازندران افزایش یافته است.

تردد استان خوزستان بیشترین میزان کاهش را با منفی 14 درصد در هفته مورد آنالیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه نموده و پس از این استان چهار محال بختیاری و یزد هر کدام با هشت درصد کاهش تردد در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

البته ترددهای استان خوزستان نسبت به هفته نخست اسفند ماه نیز فرایند کاهش را نشان می دهد که 13 درصد افت داشته است و درگیر استان های جنوبی نیز تقریبا همین شرایط را تجربه نموده اند چرا که ترددهای استان هرمزگان و بوشهر در هفته گذشته نیز در مقایسه با هفته نخست اسفند ماه به ترتیب دو و پنج درصد کاهش یافته است اما نسبت به هفته مشابه سال گذشته افزایش چهار و پنج درصدی را نشان می دهد.

آمارها نشان می دهد در بازه زمانی مورد آنالیز مجموعا هشت میلیون و 600 هزار پلاک یکتا مشاهده شده است که از این میزان حدود دو میلیون پلاک یکتا با مبداء تهران و البرز بوده اند.

بیشترین تخلیه وسایل نقلیه مختلف در تهران و البرز مربوط به هفتم اسفند ماه با 97 هزار و 565 دستگاه است که عمدتا در استان های مازندران، اصفهان، قم، خراسان رضوی و لرستان مشاهده شده اند. همچنین در همین بازه زمانی (هشتم تا 14 اسفند ماه) بیشترین انباشت وسایل نقلیه مختلف در استان مازندران با 33 هزار و 827 وسیله نقلیه با پلاک های غیر بومی و عمدتا مربوط به استان های تهران، البرز، فارس، گلستان، خراسان رضوی و گیلان بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1285

به "پروتکل ها برای سفرهای خوزستان جواب داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل ها برای سفرهای خوزستان جواب داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید