هندوانه شب یلدا منتشر شد

به گزارش فروش برتر، کتاب داستان هندوانه شب یلدا با هدف آشنایی بچه ها به آداب و رسوم و فرهنگ کهن ایران توسط انتشارات مدرسه منتشر شد.

هندوانه شب یلدا منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا، داستان هندوانه شب یلدا با هدف آشنایی بچه ها به آداب و رسوم و فرهنگ کهن این شب ماندگار از طرف انتشارات مدرسه منتشر شده است.

در حوزه ادبیات به دلیل گرایش بچه ها به خیال پردازی داستان های فراوان و آثار متنوعی به زبان حیوانات نوشته شده است. به طوری که این گرایش باعث شده است که انیمیشن های زیادی هم ساخته گردد.

افسون امینی، نویسنده داستان هندوانه شب یلدا با انتخاب شخصیت های حیوانی داستانی ساده و روان با هدف آموزش بچه ها نگاشته است. شخصیت هایی که هر کدام نشانه و نماد فرهنگ وهمدلی، اتحاد، دوستی، یکدلی و… هستند. بچه ها می توانند با تصاویر واضح و رنگی کتاب که خود باعث پرورش تخیل بچه ها است داستان کتاب را مجسم نمایند.

در قسمتی از کتاب آمده است:

این رسمِ شب یلدا بود که خانواده ها، در خانه کسی که عظیمِ فامیل بود، جمع می شدند و شب یلدا را دورِ هم می گذراندند. خانم سنجاب مثل هر سال، منتظر بچه ها و نوه هایش بود. برای همین هندوانه عظیمی خرید؛ اما، چون خیلی سنگین بود آن را در گوشه انبار خرگوش گذاشت، تا …

کتاب هندوانه شب یلدا در 20 صفحه رنگی و اندازه خشتی و با جلد سخت به قیمت 35 هزار تومان در فروشگاه های انتشارات مدرسه و فروشگاه اینترنتی قابل دسترسی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1155

به "هندوانه شب یلدا منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هندوانه شب یلدا منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید