مقاله: آدم خواری قوم آزتک (aztec) مکزیک افسانه یا تاریخ؟

به گزارش فروش برتر، به همین دلیل قبایلی که از آزتک ها می ترسیدند برای این که این قربانی ها را به آن ها بدهند، جنگ های صوری را متحمل می شدند تا با به وقوع پیوستن این جنگ های تشریفاتی، مردمی که هیچ جا خبر نداشتند اسیر آزتک ها شوند و زنجیره آدمخواری آزتک ها را همچنان سرپا نگه دارند. بیشتر آدم خواری های آزتکی ها در بالای کاخ ها انجام می شده است.

مقاله: آدم خواری قوم آزتک (aztec) مکزیک افسانه یا تاریخ؟

اما بی شک بیشتر مایه تعجبتان خواهد بود که بدانید، این قوم باستانی و پیشرفته بر خلاف تمام اِلمان هایی که داشته اند، آدم خوار بوده اند! یکی از جشن های آزتک ها، بر پا کردن جشن خون بود که درطی آن، سلاخی انسان ها به صورت دسته جمعی بود و به آن به اصطلاح آدم خواری سیاه می گفتند.

در کتاب معروف ثروت و فقر ملل از دیودی اس. لندز (David s. lands) که استاد دانشگاه هاروارد است بیان شده است که، یکی از بزرگ ترین دلایلی را که آزتک ها در ابعاد گسترده ای خونخواهی و آدمخواری می نموده اند، برای این بود که مردم قومشان از آن ها سالیان سال پیروی کنند. با توجه به این رسم، اشتهای سران آزتک برای استفاده از گوشت انسان ها آن قدر سیری ناپذیر شده بود که تعداد مردم آن سرزمین بسیار کم شده بود و برای همین هم سران قبیله آزتک مذاکراتی را برای گرفتن قربانی انسانی به سراغ سایر قبایل فرستادند.

از آنالیز متون مربوطه مستنداتی به دست آمده است که بیان می دارد این قوم در مرنام سلاخی آیینی، صدها و بلکه هزاران نفر را در یک شب سلاخی می نموده اند. این که این قوم چنین رسمی را داشته اند و آن را بی وقفه انجام می دادند باعث به وجود آمدن رعب و وحشت بین همسایگان این قوم شده بوده است.

منبع مقاله: آدم خواری قوم آزتک (aztec) مکزیک افسانه یا تاریخ؟

انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1607

به "مقاله: آدم خواری قوم آزتک (aztec) مکزیک افسانه یا تاریخ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آدم خواری قوم آزتک (aztec) مکزیک افسانه یا تاریخ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید