مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان: مذاکرات با روسیه درباره تامین تسلیحاتی نبود

به گزارش فروش برتر، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد، هدف رایزنی های کابل با روسیه بر دستیابی به درک مشترکی از تهدیداتی که هر دو کشور با آنها رو به رو هستند، متمرکز بوده است و نه بر تضمین تامین تسلیحاتی.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان: مذاکرات با روسیه درباره تامین تسلیحاتی نبود

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان هفته گذشته وارد روسیه شد تا با نیکولای پاتروشف، رئیس کمیته امنیت ملی روسیه مذاکره کند. آنها درباره فرایند صلح افغانستان و همکاری میان آژانس های اطلاعاتی و مجری قانون دو کشور مذاکره کردند.

محب در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مذاکراتی درباره تامین تسلیحاتی از روسیه وجود داشت یا خیر، گفت: ما در این رایزنی ها درباره حمایت نظامی صحبت نکردیم اما آنچه ما در خصوص آن صحبت کردیم این است که چگونه به یک دیدگاه و درک مشترک درباره تهدیداتی که همه ما چه افغانستان و چه کل منطقه با آنها روبرو شده ایم، برسیم.

وی اضافه نمود: این درک میان روسیه و افغانستان می تواند شامل تشریک اطلاعات و بعلاوه توانایی های فنی باشد.

محب توضیح داد: اما به این نوع حمایت که شاید همه به آن فکر می نمایند، نیازی نیست. ما در افغانستان در پی فرد دیگری برای مداخله نیستیم.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان گفت: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به دولت این فرصت را می دهد تا با روسیه و قدرت های منطقه ای برای مقابله با تهدید افراطگرایی با روشی مشارکتی تر همکاری کند.

وی اضافه نمود: این مسئولیت ماست. ما فکر می کنیم که درک خوبی وجود دارد اما باید بهبود یابد و ما درباره اینکه چگونه می توانیم مکانیسم هایی برای بهتر شدن درک مان تعبیه کنیم، صحبت کردیم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1520

به "مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان: مذاکرات با روسیه درباره تامین تسلیحاتی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان: مذاکرات با روسیه درباره تامین تسلیحاتی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید