ماهواره اقیانوس شناسی سنتینل6 به فضا رفت

به گزارش فروش برتر، ماهواره سنتینل-6 مایکل فریلیک تازه ترین عضو از فضاپیماهای طراحی شده برای نظارت بر اقیانوس ها به فضا ارسال شد.

ماهواره اقیانوس شناسی سنتینل6 به فضا رفت

به گزارش پایگاه اینترنتی ناسا، شرکت فضایی اسپیس ایکس پس از انجام دومین ماموریت سرنشین دار خود برای ناسا، تمرکز خود را به صورت موقتی متوجه پرتاب هایی در ساحل غربی آمریکا نموده است.

این شرکت فضایی روز شنبه 21 نوامبر ساعت 9:17 دقیقه صبح به وقت استاندارد اقیانوس آرام و یا ساعت 17:17 دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی، ماهواره اقیانوس شناسی سنتینل-6 مایکل فریلیک را سوار بر موشک فالکون 9 خود از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا به فضا پرتاب کرد.

این ماهواره با همکاری ناسا، اداره ملی اقیانوس شناسی و جوی آمریکا، سازمان فضایی اروپا و شرکای مختلف ساخته شده است.

از ماهواره سنتینل-6 برای پیش بینی موج دریا که برای دریانوردی بسیار لازم است، پیش بینی توفان های گرمسیری و تخلیه سریع مناطق در صورت بروز بلایای طبیعی اقیانوسی استفاده خواهد شد. پس از دوره راه اندازی یک ساله، داده های خام این ماهواره توسط سازمان فضایی اروپا (ESA) به صورت عمومی به وسیله اینترنت در دسترس قرار می گیرد.

به گفته کارن سن ژرمن اندازه گیری های ماهواره سنتینل-6 می تواند نشان دهد که چه میزان از افزایش سطح دریا ناشی از ذوب شدن یخ هاست و چه میزان از گسترش اقیانوس ها به دلیل گرم شدن کلی آنها حاصل می گردد.

دوقلوی این ماهواره با نام Sentinel-6B هم در سال 2025 (1404 خورشیدی) به آن می پیوندد و این زوج با هم وظیفه دارند تا دانسته های بشر را از اندازه گیری های سطح دریا، که سابقه ای تقریبا 30 ساله دارد گسترش دهند. ابزارهای موجود در این ماهواره ها همچنین داده های جوی را فراهم می نمایند که پیش بینی های هواشناسی، مدل های آب و هوایی و ردیابی توفان ها را بهبود می بخشد.

ماموریت رصد زمین سنتینل-6به نام مدیر پیشین بخش علوم زمین ناسا مایکل فریلیک نام گذاری شده است. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1107

به "ماهواره اقیانوس شناسی سنتینل6 به فضا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره اقیانوس شناسی سنتینل6 به فضا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید