قیمت خاک اره 2 برابر شد ، چرا خاک اره نایاب شد؟

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران، قیمت پوشال (خاک اره) در بازار به شدت گران شده است. این خاک اره بیشتر زیر پای دام ها و مرغ استفاده می گردد. حالا قیمت آن به شکل بی سابقه به کیلویی دو هزار و 200 تومان رسیده؛ این در حالی است که سال گذشته قیمت خاک اره 900 تومان بوده است.

قیمت خاک اره 2 برابر شد ، چرا خاک اره نایاب شد؟

افزایش قیمت خاک اره مرغ را گران می نماید؟

حال چرا قیمت خاک اره نسبت به سال گذشته 2.5 برابر افزایش داشته است؟ آیا افزایش قیمت خاک اره تاثیری در گران شدن قیمت مرغ دارد؟

به گفته یک پرورش دهنده مرغ گوشتی، علت افزایش قیمت خاک اره که زیر پای دام ها و مرغ استفاده می گردد، این است که قیمت چوب به شدت گران شده است. همین موضوع قیمت خاک اره را گران نموده است.

حمیدرضا زیبنده به خبرنگاران گفت: به دلیل افزایش یکباره قیمت چوب، صنایع نجاری و مبل سازی ها تعطیل شدند و فعلا فعالیتی ندارند. از این رو دامداران و مرغدارها برای تهیه خاک اره مشکل دارند. به دلیل افزایش قیمت چوب نجاری ها طی یک ماه دو تا سه روز بیشتر کار نمی نمایند.

سهم خاک اره در افزایش قیمت مرغ ناچیز است

حال اینکه سهم خاک اره در افزایش قیمت مرغ چقدر است؟ مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی به خبرنگاران پاسخ داد: خاک اره زیر پای مرغ سهم نیم درصدی در قیمت تمام شده مرغ دارد که هزینه بالایی نیست. خاک اره زیر پای مرغ، بعدها در اتمام دوره پرورش مرغ گوشتی به عنوان کود فروخته می گردد.

محمد علی کمالی سروستانی درباره سهم خوراک مرغ به خبرنگاران گفت: افزایش قیمت خاک اره طبیعتا بر افزایش قیمت مرغ اثرگذار است اما خیلی تکان دهنده نیست. جوجه یک روزه سهم 11 درصدی و ذرت و کنجاله سویا سهم 68 درصدی را در هزینه تمام شده مرغ دارد.

به گفته او، چنانچه خاک اره نباشد، جایگزینی برای آن وجود دارد. سبوس برنج و دیگر اقلام را می توان جایگزین خاک اره کرد.

کمالی سروستانی اظهار کرد: با توجه به توزیع خوراک دام توسط دولت قیمت دانه های مرغی ارزان شده است. قیمت سویا در بازارگاه 9 تا 11 هزار تومان است. هر کیلو ذرت هم با قیمت سه هزار و 500 تا سه هزار و 900 تومان فروخته می گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1193

به "قیمت خاک اره 2 برابر شد ، چرا خاک اره نایاب شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خاک اره 2 برابر شد ، چرا خاک اره نایاب شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید