ضرورت تسریع در معین حریم تپه های تاریخی محدوده شهرهای آذربایجان غربی

به گزارش فروش برتر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: ضرورت دارد تا تعیین حریم در تپه های محدوده شهرها مانند تپه شایگان مهاباد و تپه ترمنی ارومیه تسریع شود.

ضرورت تسریع در معین حریم تپه های تاریخی محدوده شهرهای آذربایجان غربی

به گزارش فروش برتر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، جلسه بررسی و پیگیری ویژه در ارتباط با موارد خاص تخلفات بافت ها و محوطه های تاریخی و هم افزایی برای جلوگیری از آسیب به این بافت ها، روز یکشنبه 7 اردیبهشت 99 در این اداره کل برگزار گشت.

جلیل جباری با اشاره به اینکه باید از قوانین برای حفاظت از بافت ها و محوطه های تاریخی بیشترین استفاده را کرد، افزود: برای حفاظت از بافت ها و محوطه های تاریخی باید در بین مردم فرهنگ سازی شود تا آن ها خودشان نسبت به مراقبت از بافت ها و محوطه ها حساس و مسئول باشند.

او با بیان اینکه برای شناسایی و مشخص شدن بافت ها و محوطه های تاریخی نصب تابلو ضروری است، شرح داد: با نصب این تابلوها مشخص خواهد شد که محل مورد نظر یک منطقه تاریخی و ثبت شده است و هرگونه حفاری در این مناطق غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی اظهار کرد: با تهیه بروشورهای اطلاع رسانی و کمک رسانه ها از جمله صداوسیما می توان در ارتباط با جایگاه این تپه های تاریخی و تخلفات انجام شده در آن ها، به مردم آگاهی های لازم داده شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 766

به "ضرورت تسریع در معین حریم تپه های تاریخی محدوده شهرهای آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تسریع در معین حریم تپه های تاریخی محدوده شهرهای آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید