خربزه تلخ و مزایای آن برای دیابتی ها

به گزارش فروش برتر، یکی از میوه هایی که می تواند برای افراد دیابتی مفید باشد، خربزه تلخ است.

خربزه تلخ و مزایای آن برای دیابتی ها

به گزارش خبرنگار ، به نقل از پایگاه خبری healthline، یکی از میوه هایی که می تواند برای درمان دیابت مؤثر باشد، خربزه تلخ است. این میوه که با نام خیار چنبر تلخ یا کدوی تلخ هم شناخته می شود، نامش را از مزه خود گرفته است. به هنگامی که خربزه تلخ می رسد، مزه آن تلخ تر و تلخ تر می شود.

این میوه در شماری از منطقه ها از جمله آسیا، آمریکای جنوبی، کارائیب و شرق آفریقا رشد می کند. خربزه تلخ حاوی بسکمک از مواد مغذی است که می تواند برای سلامتی شما مفید باشد. خربزه تلخ می تواند سبب کاهش قند خون شود و برخی پژوهش ها از اثر بخشی آن در کمک به درمان دیابت سخن می گویند.

اگرچه خربزه تلخ به نام دارویی مکمل یا جایگزین هم در نظر گرفته می شود؛ اما از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به نام درمان دیابت و یا هر بیماری دیگری مورد تأیید قرار نگرفته است.

تحقیقات در خصوص خربزه تلخ و ارتباط آن با دیابت

خربزه تلخ با کاهش قند خون ارتباط دارد. این مسأله هم به دلیل آن است که خربزه تلخ دارای خواصی است که مانند انسولین عمل می کند و کمک کرده تا گلوکز برای انرژی به سلول ها منتقل شود. این ماده غذایی همچنین می تواند به بدن شما در حفظ مواد غذایی با جلوگیری از تبدیل آن ها به گلوکز در جریان خون شما کمک می کند.

با وجود آنکه شواهدی وجود دارد که خربزه تلخ می تواند در کنترل قند خون مؤثر باشد، اما برای درمان پیش دیابت یا دیابت مورد تأیید قرار نگرفته است.

با این حال دو تحقیق در اینجا به بررسی رابطه خربزه تلخ با دیابت پرداخته است:

1- بر اساس گزارشی که در Cochrane Database منتشر شده است، این نتیجه گیری به دست آمد که تحقیقات بیشتری برای میزان گیری تأثیرات خربزه تلخ بر دیابت نوع دو نیاز است.

2- بر اساس پژوهشی که در مجله علمی Ethnopharmacology منتشر شده است، تأثیربخشی خربزه تلخ با دارو های دیابتی کنونی مورد مقایسه قرار گرفته است. در این پژوهش نتیجه گیری شده است خربزه تلخ می تواند به کاهش سطح فروکتوزامین در دیابت نوع 2 منجر شود.

با این حال باید گفته شود در حال حاضر هیچ روش تایید شده ای برای مصرف خربزه تلخ به نام درمان دیابت وجود ندارد؛ اما خربزه تلخ می تواند به نام بخشی از رژیم غذایی سالم و متنوع مصرف شود.

خواص تغذیه ای خربزه تلخ

خربزه تلخ به نام میوه ای که دارای خواص سبزیجات هم هست، حاوی ویتامین A و C و همچنین آهن است. در بسکمک از کشور ها خربزه تلخ را دارای ارزش دارویی می دانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1570

به "خربزه تلخ و مزایای آن برای دیابتی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خربزه تلخ و مزایای آن برای دیابتی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید