تشریح مراحل عملی آزمون آتش نشانی تهران

به گزارش فروش برتر، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران مراحل عملی آزمون استخدامی آتش نشانی تهران را تشریح کرد.

تشریح مراحل عملی آزمون آتش نشانی تهران

سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به برگزاری بخش عملی آزمون استخدامی آتش نشانی تهران که بر اساس اعلام این سازمان از 26 مهرماه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده قرار است این آزمون طی چند روز برگزار شود که زمان برگزاری آزمون برای هر داوطلب در کارت ورود به جلسه هر شخص درج شده است.

ملکی با بیان اینکه این آزمون طی شش مرحله برگزار می شود، اظهار کرد: بخش عملی آزمون استخدامی آتش نشانی تهران از شش مرحله تشکیل شده است که انعطاف پذیری، قدرت پنجه دست، پلانک ثابت، بارفیکس، آزمون حرکات ترکیبی و دو 1600 متر از جمله آن هستند.

وی ادامه داد: طی آزمون اول که انعطاف پذیری است، شرکت کننده کنار دیوار عمود و با پاهای کاملا صاف و کشیده نشسته و پنجه پاهایش به سمت بالا قرار می گیرد. شرکت کننده دست هایش را به سمت جلو کشیده و تا حد امکان پنجه دست خود را از پنجه پایش عبور می دهد. این میزان روی تخته خط کشی مندرج محاسبه خواهد شد.

ملکی در خصوص آزمون دوم نیز گفت: شرکت کننده دستگاهی را در دست گرفته به طوری که دست به صورت کشیده در کنار بدن قرار گیرد. سپس دستگیره دستگاه را فشار می دهد. این آزمون دو بار برای هر دست اجرا خواهد شد و بهترین رکورد ثبت شده هر شخص محسابه می شود.

وی با بیان اینکه آزمون سوم حرکت پلانک و چهارم حرکت بارفیکس خواهد بود گفت: طی این دو حرکت نیز رکورد افراد شرکت کننده ثبت خواهد شد.

ملکی افزود: آزمون پنجم نیز حرکات ترکیبی است که حمل گالن های 20 کیلوگرمی، کشیدن سورتمه، هل دادن سورتمه و برگرداندن سورتمه از جمله آن است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در خصوص آخرین مرحله آزمون استخدامی آتش نشانی تهران نیز گفت: دو 1600 متر یکی دیگر از مراحل این آزمون است که رکورد هر کدام از شرکت کنندگان به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

ملکی در خاتمه گفت: بر اساس امتیازی که هر کدام از شرکت کنندگان در این آزمون ها به دست می آورند در نهایت 100 آقا و 16 خانم از میان شرکت کنندگان پذیرفته می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1631

به "تشریح مراحل عملی آزمون آتش نشانی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح مراحل عملی آزمون آتش نشانی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید