تداوم وضعیت نامطلوب هوای تهران

به گزارش فروش برتر، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطرنشان کرد که با تداوم پایداری جو در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می گردد و انتظار می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

تداوم وضعیت نامطلوب هوای تهران

ایسنا: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (19 آبان) با برقراری جو آرام و نسبتاً پایدار همراه با غبار صبحگاهی همچنین با شروع تردد خودروها، شاهد افزایش ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با تداوم پایداری جو در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می گردد و انتظار می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده و کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق پیش بینی می گردد، اگرچه در ساعات پایانی یکشنبه با افزایش نسبی سرعت باد و پراکندگی آلاینده ها بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش سرعت باد و برقراری جو آرام و پایدار تا صبحگاه فردا (20 آبان) همزمان با شروع تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و پیش بینی می گردد در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. در طول روز با برقراری وارونگی دمایی هوا، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می گردد و احتمال می رود مشابه روز گذشته، در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

در اواخر وقت با ازدیاد تردد خودروها و انباشت آلاینده ها احتمال می رود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند با وزش نسبی باد در ساعات پایانی دوشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 101 و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. هم اکنون نیز این شاخص 101 است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 344

به "تداوم وضعیت نامطلوب هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم وضعیت نامطلوب هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید