تامین اقتصادی طرح های دانش بنیان در قالب مسابقه تلویزیونی کارویا، سرمایه مردم به وسیله صندوق نوآوری بیمه می گردد

به گزارش فروش برتر، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه 24 شرکت از بین 100 شرکت دانش بنیان در مسابقه تلویزیونی کارویا برگزیده شده اند تا بر روی سکوهای مورد تایید فرابورس بروند و مردم در طرح های این شرکت ها سرمایه گذاری نمایند، گفت: سرمایه گذاری مردم در این طرح ها از سوی صندوق نوآوری بیمه می گردد.

تامین اقتصادی طرح های دانش بنیان در قالب مسابقه تلویزیونی کارویا، سرمایه مردم به وسیله صندوق نوآوری بیمه می گردد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت صبح امروز دوشنبه 17 آبان ماه در نشست خبری و رونمایی از پوستر برنامه تلویزیونی کارویا با اشاره به ماموریت صندوق نوآوری در زیست بوم فناوری کشور، بیان نمود: صندوق نوآوری طبق قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان وظیفه تامین مالی این شرکت ها را برعهده دارد و در این راستا خدمات متنوعی را که شامل بیش از 60 نوع خدمت شامل تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و خدمات بلاعوض از جنس توانمندسازی است، به این شرکت ها ارائه می نماید.

وی با تاکید بر اینکه باید در حوزه های تامین مالی نیز نوآوری داشت، توضیح داد: طرح تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) یکی از نوآوری ها در زمینه تامین مالی است که اگرچه در جهان رایج است اما در کشور ما شکل نگرفته بود اما به تازگی به همت افراد حرفه ای و صاحب ایده، ظرفیت اجرای آن از سوی صندوق نوآوری فراهم شده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تامین مالی جمعی به سرمایه گذاری عامه مردم با پول های جزئی شان برای تامین مالی طرح ها اطلاق می گردد و برای اینکه این روش در کشور ترویج گردد، فرابورس مکانیزمی را برای شکل گیری سکوهایی که متولی این امر باشند طراحی نموده بود و صندوق نوآوری نیز برای اینکه این روش تامین مالی شکل بگیرد، به بیمه کردن سرمایه افرادی که بر روی این طرح ها سرمایه گذاری می نمایند، اقدام کرد.

وحدت با بیان اینکه طرح تامین مالی جمعی در قالب مسابقه کارویا اجرایی می گردد، گفت: بیش از 20 طرح از شرکت های دانش بنیان در این مسابقه شرکت می نمایند که فرایند ارزیابی و منتورینگ بر طرح ها اجرا شده است و طرح های برگزیده در این مسابقه حضور پیدا نموده و مورد داوری قرار می گیرند.

وی افزود: بعد از برگزاری هر مسابقه، سایت سرمایه گذاری باز می گردد و شهروندان می توانند با حداقل 500 هزار تومان بر روی این طرح ها سرمایه گذاری نمایند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید نمود: اصل سرمایه مردم در این طرح ها که سرمایه گذاری می نمایند به طور اتوماتیک از سوی صندوق نوآوری بیمه می گردد و چنانچه طرح به خوبی انجام شد، اندازه سود پیش بینی شده به سرمایه گذاران پرداخت خواهد شد و اگر به هر دلیلی طرح با مشکل روبرو شد، بلافاصله و بدون هیچ قید و شرطی اصل پول سرمایه گذار به او بازگردانده می گردد.

وحدت، تعداد طرح ها را در ثبت نام اولیه جهت شرکت در مسابقه کارویا حدود 700 طرح اعلام نمود.

وی در ادامه طرح های منتخب برای سرمایه گذاری مردم را طرح هایی دانست که از جهت مالی از شرایط خوبی برخوردارند.

وحدت در ادامه از تیم تلویزیونی مسابقه کارویا که از انگیزه بسیار بالایی برخوردار بودند، تشکر کرد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام نمود: علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شرکت های حاضر در مسابقه کارویا به سایت کارویا به نشانی www.karoya.tv مراجعه نمایند.

نقش کرادفاندینگ در تامین مالی طرح های فناور

در ادامه این نشست خبری دکتر علی ناظمی، معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: در سال 2020 میلادی کل تامین مالی اجرا شده در جهان 115 میلیارد دلار بود که بیش از 90 درصد آن تامین مالی مبتنی بر بدهی بوده و سهم تامین مالی مشارکتی یا همان روشی که در مسابقه کارویا در حال انجام است کمتر از 5 درصد این مبلغ است. البته 80 درصد همین سهم اندک برای سه کشور آمریکا، انگلیس و کاناداست و سایر کشورها سهم ناچیزی در تامین مالی مبتنی بر مشارکت دارند.

وی افزود: فرایند تامین مالی جمعی(کرادفاندینگ) در قالب مسابقه تلویزیونی کارویا پیچیده است و پذیرفتن این فرایند احتیاجمند نگاه تخصصی به زیست بوم نوآوری و تامین مالی کشور است.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: هیات عامل صندوق نوآوری برای اجرای طرح تامین مالی جمعی در قالب مسابقه تلویزیونی کارویا از خود جسارت بسیاری نشان داده است.

ناظمی در ادامه از سازمان صداوسیما و فرابورس بابت مشارکت در مسابقه تلویزیونی کارویا تشکر کرد و گفت: سازمان بورس به شکل گیری بستر تامین مالی جمعی در کشور یاری نموده است.

وی ادامه داد: امیدواریم طرح تامین مالی جمعی در قالب مسابقه کارویا به شکل مطلوبی برگزار گردد تا در آینده شاهد برگزاری مسابقات بیشتری در این زمینه باشیم.

اجرای کارویا، تجربه متفاوت و تحول مالی در صداوسیما را باعث می گردد

احمد شفیعی تهیه نماینده مسابقه تلویزیونی کارویا نیز در ادامه این نشست خبری گفت: برای برگزاری مسابقه کارویا سراغ افرادی رفتیم که از ایده های خوبی برخوردار بودند و داورانی که در این مسابقه به داوری می پردازند، از فعالان زیست بوم استارت آپی کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه مشارکت و هم افزایی بین سازمان ها را در پی دارد، ادامه داد: در مسابقه کارویا مردم با محصولات شرکت های دانش بنیان آشنا می شوند و این برنامه مردم را در جهت سرمایه گذاری بر روی طرح های دانش بنیان راهنمایی می نماید، چرا که این شرکت ها در ایام کرونا توانستند بسیاری از اقلام و تجهیزات مورد احتیاج کشور برای مقابله با کرونا را فراهم نمایند.

کارویا تاثیرات مالی خوبی در حوزه فراوری برجای می گذارد

در ادامه فاطمه جعفری، داور مسابقه تلویزیونی کارویا گفت: این مسابقه مجذوب نماینده با هدف جذب سرمایه از سوی مردم طراحی شده و مردم به وسیله آن می توانند وارد بحث تامین مالی جمعی(کرادفاندینگ) شوند.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان به وسیله تامین مالی جمعی در قالب برنامه کارویا می توانند رشد نمایند و نقش آفرینی داشته باشند. مردم نیز در کارویا شاهد توانمندی های شرکت های دانش بنیان خواهند بود.

در کارویا سعی کردیم به مخاطب احترام بگذاریم

بعلاوه مهدی مهرنیا، کارگردان مسابقه کارویا در ادامه این نشست خبری، گفت: کارویا با موضوع ارائه های آسانسوری(بسیار کوتاه) درصدد است مردم را با ایده ها و طرح هایی که به مرحله جذب سرمایه رسیده اند، آشنا کند.

وی افزود: هدف کارویا ارائه راهکارها به افرادی و شرکت هایی است که نمی دانند طرح و ایده خود را چگونه ارائه دهند.

کارگردان مسابقه کارویا در خاتمه یادآور شد: آشنایی بیشتر با محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های پیروز و مزیت های آنها، از مهم ترین ویژگی مسابقه تلویزیونی کارویا است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1653

به "تامین اقتصادی طرح های دانش بنیان در قالب مسابقه تلویزیونی کارویا، سرمایه مردم به وسیله صندوق نوآوری بیمه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین اقتصادی طرح های دانش بنیان در قالب مسابقه تلویزیونی کارویا، سرمایه مردم به وسیله صندوق نوآوری بیمه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید