افتتاح اولین نیروگاه دولتی کلاس F. در بهمن ماه

به گزارش فروش برتر، مجری طرح نیروگاه های سیکل ترکیبی شرکت برق حرارتی از افتتاح اولین نیروگاه دولتی کلاس F. در بهمن ماه اطلاع داد و گفت: این نیروگاه اولین نیروگاه دولتی با تکنولوژی کلاس F. است که دو توربین آن در نیروگاه هنگام بندرعباس نصب شده است.

افتتاح اولین نیروگاه دولتی کلاس F. در بهمن ماه

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علیرضا نصراللهی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اولین نیروگاه دولتی کلاس F. در بندرعباس بهمن ماه افتتاح می گردد، گفت: 5 هزار مگاوات نیروگاه کلاس F. در کشور احداث خواهد شد که قرارداد آن با گروه مپنا به امضا رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه طبق برنامه ششم توسعه باید راندمان نیروگاه های حرارتی به 40 درصد برسد تأکید کرد: در حال حاضر راندمان نیروگاه ها اندکی پایین تر از این است، اما قطعاً با احداث نیروگاه های کلاس F. که قرار است در 8 ساخت گاه کشور نصب گردد راندمان نیروگاه ها افزایش می یابد.

مجری طرح نیروگاه های سیکل ترکیبی شرکت برق حرارتی با تأکید بر اینکه توربین های کلاس F. پیشرفته ترین توربین های تجاری سازی شده در دنیا هستند گفت: نیروگاه هنگام بندرعباس اولین نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F. بخش دولتی است که راندمان آن 58 درصد خواهد بود.

نصراللهی گفت: برای احداث 5 هزار مگاوات نیروگاه کلاس F. بندرعباس 8 ساختگاه در نظر گرفته شده که 4 ساخت گاه بندرعباس، اندیمشک، سهند بناب و رامین اهواز در اولویت این برنامه قرار دارند و اقدامات اجرای آن ها در حال اجرا است.

به گفته وی، ساخت گاه های لرستان، اصفهان، تهران و بوئین زهرا 4 ساخت گاه دیگر هستند که قرار است در اولویت های بعدی نیروگاه کلاس F. در آن ها نصب گردد.

نصراللهی اضافه نمود: ارزش کل قرارداد برای احداث 5 هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F. حدود 2.2 میلیارد یورو است که 500 میلیون یورو به نیروگاه هنگام بندرعباس اختصاص دارد.

مجری طرح نیروگاه های سیکل ترکیبی شرکت برق حرارتی گفت: ظرفیت اسمی نیروگاه کلاس F. بندرعباس 906 مگاوات است و این نیروگاه مراحل پایانی آماده سازی خود را طی می نماید و به زودی در قالب کمپین الف، ب، ایران، آبادانی به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 411

به "افتتاح اولین نیروگاه دولتی کلاس F. در بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح اولین نیروگاه دولتی کلاس F. در بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید