آب فریز شده بخوریم یا نخوریم؟

به گزارش فروش برتر، متخصص تغذیه با بیان اینکه بهتر است هنگام تشنگی آب درون یخچال مصرف شده و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری گردد، گفت: مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است.

آب فریز شده بخوریم یا نخوریم؟

به گزارش، فرزاد شید فر، متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره مصرف آب به صورت فریز شده و در داخل بطری های یکبار مصرف، گفت: بعضی به غلط آب را در بطری های یکبار مصرف در داخل فریز منجمد نموده و مصرف می نمایند؛ در حالی که این کار کاملا اشتباه است.

وی با بیان اینکه مصرف آب منجمد شده در ظروف یکبار مصرف و به صورت تدریجی باعث مخاطرات جدی برای سلامت می گردد، گفت: آب منجمد که به تدریج آب گردد و مصرف می کنیم، خطر بروز بعضی سرطان ها را افزایش می دهد؛ در نتیجه بهتر است هنگام تشنگی آب درون یخچال مصرف گردد و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری گردد.

این متخصص تغذیه درباره مصرف آب به صورت ناشتا و در هنگام صبح، ابراز داشت: مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است؛ ضمن اینکه مصرف آب در صورت احساس تشنگی در بین خواب شبانه نیز ایرادی ندارد؛ چرا که این احساس تشنگی از احتیاج بدن به آب خبر می دهد و باید آب را مصرف کنیم.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 845

به "آب فریز شده بخوریم یا نخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب فریز شده بخوریم یا نخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید