هوای مرکز امروز مطلوب است

به گزارش فروش برتر، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (1 خرداد ماه) کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول واقع شده است و تداوم این شرایط به علت وزش باد موثر طی روز پیش بینی می شود.

هوای مرکز امروز مطلوب است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (1 خرداد ماه) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط ناپایدار جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

تداوم وزش باد طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی خواهد ماند. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا (2 خرداد ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از منطقه ها پرتردد خواهد شد. افزایش نسبی تندی باد در ساعات بعدازظهر تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

وزش باد نسبتا شدید در ساعات اولیه شامگاه فردا (2 خرداد ماه) شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ازن با میانگین 65 بود و هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 58 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1521

به "هوای مرکز امروز مطلوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای مرکز امروز مطلوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید