نگاهی به آنچه در لیگ جهانی گذشت، قهرمانی فرانسه و ناکامی برزیل

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران، لیگ جهانی والیبال در سال 2017 با تمام فراز و نشیب هایش انتها یافت. فرانسه، تیم مدعی سال های اخیر در خاک برزیل توانست طلایی پوشان را 3 بر 2 شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

نگاهی به آنچه در لیگ جهانی گذشت، قهرمانی فرانسه و ناکامی برزیل

این نتیجه در حالی کسب شد که برزیل بعد از المپیک ریو عصری تازه را در والیبال خود شروع کرد. رزنده، سرمربی پیروز و مشهور این تیم به کار خود روی نیمکت سلسائو انتها داد و جای خود را به دال زاتو داد.

در دیدار رده بندی این مسابقات نیز شگفتی بزرگی رقم خورد. کانادا به پیشرفت خود با پیروزی برابر آمریکا و ایستادن روی سکوی سوم تداوم بخشید. با این نتیجه تیم آمریکا از کسب عنوان سوم باز ماند. نکته جالب اینکه استفان آنتیگا، سرمربی پیشین لهستان راهنمایی کانادا را بر عهده گرفت و به این پیروزیت دست یافت.

تیم صربستان که مدافع قهرمانی بود و تیم منسجمی هم در اختیار داشت این بار رده ای بهتر از ششمی پیدا نکرد و پایین تر از روسیه ایستاد.

در بین شش تیم حاضر در مرحله نهایی، تیم فرانسه تقریبا ستاره های اصلی خود را بعد از المپیک در اختیار داشت. برزیل و آمریکا تغییرات اندکی ایجاد کردند ولی روسیه تیمی بود که از حالا کار را برای المپیک بعدی شروع نموده است.

با انتها یافتن مسابقات سال2017 لیگ جهانی تیم ملی ایران در رده یازدهم رده بندی 12 تیم سطح A نهاده شد که البته این رتبه از قبل معین بود. ایتالیا که بدون ستارگان اصلی خود و با بازیکنان جوان پا به میدان گذاشته بود در رده دوازدهم نهاده شد.

بلژیک، لهستان، بلغارستان و آرژانتین نیز تیم های هفتم تا دهم لیگ جهانی هستند. در بین البته لهستان با وجود برخورداری از چند بازیکن اصلی خود نتوانست به مرحله نهایی راه یابد و ناکام بزرگ بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 283

به "نگاهی به آنچه در لیگ جهانی گذشت، قهرمانی فرانسه و ناکامی برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به آنچه در لیگ جهانی گذشت، قهرمانی فرانسه و ناکامی برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید