موجودی که مغز و قلب ندارد!

به گزارش فروش برتر، در بدن بعضی از حیوانات و موجودات قلب وجود ندارد و بدون قلب زندگی می نمایند. در ادامه موجوداتی که بدون قلب هستند را می شناسید.

موجودی که مغز و قلب ندارد!

بعضی از حیوانات هستند که کل زندگی خود را بدون قلب سر می نمایند. قلبی در بدن آن ها برای خون رسانی وجود ندارد. البته همه حیوانات بدون قلب نیستند. حیواناتی که قلب ندارند، به خون رسانی در کل اعضای بدن وابسته نیستند. ممکن است این حیوانات بسیار کوچک باشند و نیازی به این خونرسانی کلی نداشته باشند. بعضی از آن ها نیز هیچ گونه اعضای بدن دیگری ندارند و بنابراین نیازی به قلب هم نیست. خبرنگاران در این مطلب به معرفی حیواناتی که قلب ندارند می پردازد.

عروس دریایی

عروس دریایی یکی از مخلوقات بسیار زیبا است و هیچ گونه قلب و هیچ خون رسانی در کل بدنش وجود ندارد. عروس دریایی جز بزرگ ترین حیوانات بدون قلب با فاصله زیاد از لحاظ سایز محسوب می گردد. نکته جالب توجه این است که این موجود دریایی مغز هم ندارد پس می توان آن را موجود بدون قلب و مغز نامید.

کرم پهن

کرم پهن هیچ جریان خون و هیچ سیستم تنفسی و قلبی در بدن ندارد. غذا و اکسیژن در بدن کرم پهن با حرکت آن به قسمت های مختلف می رسد و هیچ منبع پمپاژ خون و تغذیه ای در بدن او وجود ندارد.

مرجان

مرجان ها حیوانات ساده تری هستند. شاید این دسته از موجودات شبیه به گل یا گیاه باشند اما در واقع آن ها حیوان هستند. حیوانات رنگی که هیچ گونه رگ خونی و قلبی در بدن آن ها وجود ندارد.

پنج مورد از مخلوقات دریایی دیگر که قلب ندارند

بعضی موجودات دریایی دیگر هم بدون قلب هستند. ساختار این موجودات بسیار ساده است و هیچ گونه اعضایی در بدن آن ها وجود ندارد که شامل موارد زیر هستند:

  • ستاره دریایی
  • اسفنج دریایی
  • شقایق دریایی
  • خیار دریایی

پیشنهاد مطالعه: مطلب بلایی که باد کولر خودرو بر سر چشم ها می آورد را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1888

به "موجودی که مغز و قلب ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موجودی که مغز و قلب ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید