خورشید مجید مجیدی میان برترین های تاد مک کارتی برای اسکار غیر انگلیسی زبان 2021 خبرنگاران

به گزارش فروش برتر، تاد مک کارتی منتقد سینما، در سایت نشریه سینمایی ددلاین طی یادداشتی 5 فیلم برگزیده خود را از میان 15 نامزد نهایی اسکار غیرانگلیسی زبان، معرفی کرد که خورشید ساخته مجید مجیدی در این لیست واقع شده است.

خورشید مجید مجیدی میان برترین های تاد مک کارتی برای اسکار غیر انگلیسی زبان 2021 خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، تاد مک کارتی منتقد سینما در سایت ددلاین، فیلم سینمایی خورشید ساخته مجید مجیدی را در میان پنج فیلم برتر خود قرار داد.

به گزارش روابط عمومی پروژه، تاد مک کارتی منتقد سینما، در سایت نشریه سینمایی ددلاین طی یادداشتی 5 فیلم برگزیده خود را از میان 15 نامزد نهایی اسکار غیرانگلیسی زبان، معرفی کرد که خورشید ساخته مجید مجیدی در این لیست واقع شده است.

مردی که پوست خود را فروخت به کارگردانی کوثر بن هانیا از تونس، رفقای عزیز به کارگردانی آن دری کونچالوفسکی از روسیه، یک خورشید به کارگردانی چونگ مونگ-هونگ از تایوان، کجا رفتی آیدا؟ به کارگردانی جاسمیلا زبانیچ از بوسنی و هرزگوین و خورشید به کارگردانی مجید مجیدی از ایران در این لیست پنج تایی قرار دارند.

مک کارتی درباره فیلم مجیدی نوشته است: پنجمین نامزد برحق و شایسته این لیست، باید خورشید مجید مجیدی از ایران باشد که به سیاق فیلم های این کارگردان، بر بچه ها خیابانی متمرکز است که از سن کم یاد می گیرند چگونه با چالش های این زندگی کنار بیایند. علی رغم اتمسفر ناراحت نماینده فیلم، مجیدی با دیدی باز و روحیه ای سخاوتمندانه با شیوه ای غیر فاصله گذارانه (کاتارسیس محور) و با تمام وجود به جنبه های مثبت روح انسان می پردازد و بر این باور است که خوبی ها عموماً می توانند بر بدی ها غلبه نمایند.

او در سرانجام نوشت: این پنج فیلم گزینه های قاطعانه من به عنوان نامزد های بهترین فیلم بلند بین المللی سال خواهد بود، اما مطمئناً موارد خوب دیگری نیز در میان سایر نامزد ها وجود دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1291

به "خورشید مجید مجیدی میان برترین های تاد مک کارتی برای اسکار غیر انگلیسی زبان 2021 خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خورشید مجید مجیدی میان برترین های تاد مک کارتی برای اسکار غیر انگلیسی زبان 2021 خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید